• Odwiedziło nas: 770963 osób
  • Do końca roku: 17 dni
  • Do wakacji: 189 dni

44-160 Rudziniec
ul. Gliwicka 5
Tel: (32) 230-31-92

Patron Gimnazjum

Jesteś tu: » Strona główna » Patron Gimnazjum

W dniu 21 maja 2018 r. uczniowie klas III Gimnazjum z Rudzińca i Ujazdu brali  udział w międzyszkolnym  spotkaniu modlitewnym, które miało miejsce w kościele pątniczym w Studzionce. Udział we Mszy św. oraz nabożeństwie miał na celu podziękowanie za ostanie trzy lata zgłębiania wiedzy ogólnej i religijnej oraz prośbę o błogosławieństwo na nowy etap edukacji.

czytaj więcej

W dniu 11 czerwca 2018 r. około  35 gimnazjalistów z klas II brało udział w pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II na Górę Świętej Anny. W tegorocznym zgromadzeniu wzięło udział  ponad 400 uczniów wraz z dyrektorami i nauczycielami z 15 szkół noszących imię Jana Pawła II z naszej diecezji.

czytaj więcej

W dniu  10 kwietnia 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Gliwicach miała miejsce gala finałowa XVII Regionalnego Przeglądu Inscenizacji Wielkanocnych, podczas której uczniowie naszej szkoły wraz z panią Anną Klencz, odebrali dyplom oraz nagrodę za zajęcie  I miejsca  w kategorii "Gimnazjum". Ponadto uczennica Wiktoria Stypa otrzymała wyróżnienie indywidualne.

XVII Regionalny Przegląd Inscenizacji Wielkanocnych
czytaj więcej

"Mój Chrystus połamany" pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudzińcu przedstawili Misterium Wielkanocne, wprowadzające w wyjątkowy nastrój Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy.

            Motywem przewodnim przedstawienia był krzyż jako znak wszystkich chrześcijan i symbol zbawienia. Piękną recytacją, mądrymi rozważaniami i dialogami uczniowie przypomnieli, że Wielkanoc to przede wszystkim przeżywanie męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Misterium wielkanocne 2018
czytaj więcej

Pod hasłem „GŁOŚCIE RADOŚĆ EWANGELII” witaliśmy w naszej szkole Księdza Biskupa Rudolfa Pierskałę. Tego dnia każdy ubrał się odświętnie, aby godnie uhonorować dostojnego kapłana. Ksiądz Biskup został uroczyście przyjęty przez uczniów słowami Świętego Jana Pawła II: „Dzieci są uśmiechem nieba powierzonym ziemi oraz klejnotami rodziny i społeczeństwa”.

Wizyta Księdza Biskupa
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |

Pliki do pobrania

txtEnd.jpg