• Odwiedziło nas: 65588 osób
  • Do końca roku: 347 dni
  • Do wakacji: 152 dni

44-160 Rudziniec
ul. Gliwicka 5
Tel: (32) 230-31-92

Piękna Nasza Polska Cała

Jesteś tu: » Strona główna » Piękna Nasza Polska Cała

Piękna Nasza Polska Cała

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ!

 

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyła się impreza edukacyjna PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA.

9 listopada 2018 r. o godz. 17.00 wszystkie klasy wraz z wychowawcai zaprezentowały się w pokazach tanecznych, wokalnych i gwarowych z różnych regionów naszej Ojczyzny.

 

 


Od stuleci polonez spełniał istotną rolę inaugurując znamienite bale, w naszych czasach najczęściej studniówkowe.
Jednak 9 listopada 2018 uroczysty charakter poloneza wprowadził licznie zebranych gości w klimat imprezy upamiętniającej 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA to projekt mający na celu ukazanie piękna i różnorodności regionów Polski, ich specyfikę, zawiłości językowe, gwarę, charakterystyczne stroje, tańce, piosenki, zwyczaje…
Każda klasa wraz z wychowawcą i przydzielonym drugim opiekunem (pomocnikiem wychowawcy) przygotowała mapę wylosowanego wcześniej regionu Polski i prezentację multimedialną. Plakaty można było podziwiać na wystawce, natomiast prezentacje można było śledzić w tle programu występów poszczególnych klas.
Występy uczniów wraz z wychowawcami i opiekunami ubranymi w charakterystyczne stroje regionalne obejmowały prezentację gwary danego regionu, piosenki czy tańca.
Dziękujemy za przybycie gościom honorowym, z gospodarzem Gminy Rudziniec - Krzysztofem Obrzutem na czele, rodzinom i znajomym występujących uczniów. Słowem wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy zaszczycili nas swoja obecnością.

txtEnd.jpg