Przedszkole Publiczne w Rudzińcu

Rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W RUDZIŃCU DLA DZIECI MŁODSZYCH ("Biedronki", "Pszczółki")

PRZEDSZKOLE CZYNNE W GODZ. 6:30 – 16:30
PODSTAWA PROGRAMOWA REALIZOWANA JEST PRZEZ CAŁY DZIEŃ. POBYT W GODZ.8:00-13:00 JEST BEZPŁATNY.

6:30 – 8:15 – schodzenie się dzieci, zajęcia opiekuńcze, rozmowy i zajęcia indywidualne o charakterze wyrównawczo - stymulującym, stwarzanie warunków do zabaw odpowiadającym zainteresowaniom dzieci, wprowadzenie w tematykę dnia, czynności organizacyjne, zabawy ruchowe, zabawy rytmiczne, zabawy integrujące grupę, praca z dzieckiem zdolnym.
8:15 – 8:30 - czynności samoobsługowe, porządkowe, higieniczne, przygotowanie do śniadania.
8:30 – 8:45 – śniadanie – realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania samodzielności, nawyków higienicznych i kulturalnych podczas spożywania posiłku oraz w zakresie dbałości o zdrowie.
8:45 – 9:00 – czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience, nauka samodzielności.
9:00 – 10:15 – zajęcia kierowane z całą grupą w oparciu o założenia podstawy programowej i program wychowania przedszkolnego, organizowanie zabaw muzycznych, plastycznych, teatralnych, ruchowych, dydaktycznych i innych stymulujących rozwój dzieci zgodnie z tematyką dnia i tygodnia, organizowanie uroczystości przedszkolnych, zabawy z językiem obcym nowożytnym, swobodne zabawy dzieci, praca indywidualna o charakterze wyrównawczo – stymulującym, praca z dzieckiem zdolnym.
10:15 – 11:15 – czynności samoobsługowe przed wyjściem na spacer, do ogrodu przedszkolnego, zabawy ruchowe na boisku, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, zabawy rówieśnicze na świeżym powietrzu, zabawy tropiące.
11:15 – 11:30 – czynności higieniczne, samoobsługowe, organizacyjne, przygotowanie do obiadu.
11:30 – 12:00 – obiad – realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami, kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.
12:00 – 12:15 - czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience, nauka samodzielności.
12:15 – 13:00 – relaks, odpoczynek dzieci, słuchanie bajek czytanych przez nauczyciela, słuchanie muzyki relaksacyjnej, zabawy wyciszające.
13:00 – 14:00 – zabawy swobodne dzieci, zabawy rytmiczne, praca indywidualna z dziećmi, zajęcia dodatkowe, pobyt na świeżym powietrzu, udzielanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej, przygotowanie do podwieczorku.
14:00 – 14:30 – podwieczorek
14:30 – 16:30 – zabawy swobodne i zorganizowane, stwarzanie warunków do zabaw odpowiadających zainteresowaniom dzieci, praca indywidualna i zespołowa według potrzeb, zabawy na placu zabaw, prace porządkowe w sali, rozmowy indywidualne z rodzicami, rozchodzenie się dzieci do domów.

* zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz.U.2019 poz. 502)

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W RUDZIŃCU DLA DZIECI STARSZYCH ("Sówki")*

8:00 – 8:20 – schodzenie się dzieci, zajęcia opiekuńcze, rozmowy i zajęcia indywidualne o charakterze wyrównawczo - stymulującym, stwarzanie warunków do zabaw odpowiadającym zainteresowaniom dzieci, wprowadzenie w tematykę dnia, czynności organizacyjne, zabawy ruchowe, zabawy rytmiczne, zabawy integrujące grupę, zajęcia dodatkowe, praca z dzieckiem zdolnym.
8:20 – 8:30 -
czynności samoobsługowe, porządkowe, higieniczne, przygotowanie do śniadania.

8:30 – 8:45 – śniadanie – realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania samodzielności, nawyków higienicznych i kulturalnych podczas spożywania posiłku oraz w zakresie dbałości o zdrowie.

8:45 – 9:00 – czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience, doskonalenie samodzielności.
9:00 – 10:30 – zajęcia kierowane z całą grupą w oparciu o założenia podstawy programowej i program wychowania przedszkolnego, organizowanie zabaw muzycznych, plastycznych, teatralnych, ruchowych, dydaktycznych i innych stymulujących rozwój dzieci zgodnie z tematyką dnia i tygodnia, organizowanie uroczystości przedszkolnych, zabawy z językiem obcym nowożytnym, swobodne zabawy dzieci, praca indywidualna o charakterze wyrównawczo – stymulującym, praca z dzieckiem zdolnym, ćwiczenia gimnastyczne.
10:30 – 11:30 – czynności samoobsługowe przed wyjściem na spacer, do ogrodu przedszkolnego, zabawy ruchowe na boisku, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, zabawy rówieśnicze na świeżym powietrzu, zabawy tropiące.
11:30 – 11:50 – czynności higieniczne, samoobsługowe, organizacyjne, przygotowanie do obiadu.
11:50 – 12:20 – obiad – realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami, kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.
12:20 – 12:30 - czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience, nauka samodzielności.
12:30 – 13:00 – relaks, odpoczynek dzieci, słuchanie bajek czytanych przez nauczyciela, słuchanie muzyki relaksacyjnej, zabawy wyciszające.
13:00 – 13:30 – zabawy swobodne dzieci, zabawy rytmiczne, praca indywidualna z dziećmi, zajęcia dodatkowe, pobyt na świeżym powietrzu, udzielanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej, czynności samoobsługowe i organizacyjne w szatni, rozchodzenie się dzieci do domów, przejściez pozostałymi dziećmi do  budynku przedszkola, przygotowanie do podwieczorku.