menukredkiprzedszkolegimnazjumkalendarium

Poniedziałek, 2017-09-25

Imieniny:

Aureli, Kamila
ankieta

Gdzie spędziłeś wakacje?

Pokaż wyniki
newsletterpoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

statystyki
  • Odwiedziło nas: 239239 osób
  • Do końca roku: 97 dni
  • Do wakacji: 270 dni
kredki
Logo BIP

Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

Zebraniie rodziców dnia 12-09-2017 r godzina 1600.

 

 

Wyprawka ucznia pierwszej klasy Szkoły Podsatwowej w  Rudzińcu

na rok szkolny 2017/2018

            Podręczniki i ćwiczenia do edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego uczeń otrzyma we wrześniu za darmo.

Książki, które należy zakupić (lub odkupić używane):

1)     Religia - Ks. Marcin Wilczek „Jesteśmy dziećmi Boga” - Wyd. św. Krzyża w Opolu

2)     Język niemiecki - M. Kozubska, E. Kasprzyk, L. Zastąpiło „ABC Deutsch neu 1” podręcznik + ćwiczenia - Wyd. PWN

Piórnik:  ołówek trójkątny, dobrze ostrząca temperówka, dobra gumka, kredki ołówkowe                        ( podstawowe kolory), nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, klej w sztyfcie, linijka 20 cm, mazaki 4 kolory, pióro wieczne, zmazywacz ( od II semestru).

Zeszyty:  16-kartkowy w trzy linie, 16-kartkowy w kratkę bez marginesów, 32-kartkowy zeszyt w kratkę do korespondencji, zeszyt do religii, zeszyty do j. angielskiego i j. niemieckiego.

Materiały plastyczne:  bloki rysunkowe białe format A3 i A4, bloki techniczne białe format A3 i A4, bloki rysunkowe kolorowe format A3 i A4, bloki techniczne kolorowe format A3 i A4, pędzle cienki i gruby, plastikowy  pojemnik na wodę, pastele, plastelina, kredki świecowe.

Dodatkowe wyposażenie -  chusteczki higieniczne w dużym opakowaniu, patyczki do liczenia lub liczydło.

Strój gimnastyczny – koszulka z krótkim rękawem, krótkie spodenki, obuwie rekreacyjne, halowe na gumowej, białej podeszwie (podeszwa nie powinna się ślizgać), w razie potrzeby dres na zimniejsze dni.

Obuwie zmienne, uczeń pozostawia w szafce w szatni.

 Całe wyposażenie ucznia musi być podpisane, pozostaje ono w klasie w szafce indywidualnej każdego ucznia.

            Rogi obfitości (tzw. tyty) można przynieść do sekretariatu w dniu rozpoczęcia roku szkolnego tj. 04.09.2017r. przed Mszą św.

 



Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2016-17 jest dostępny w zakładce SEKRETARIAT lub TUTAJ


Dzień Marzeń o Bezludnej Wyspie

 

Gdy mamy już wszystkiego dość, przychodzi nam do głowy myśl o bezludnej wyspie.  Z chęcią poleżelibyśmy na plaży, nie robiąc nic i nie odzywając się do nikogo. Trzeba jednak uważać, bo czasami życzenia się spełniają, a wtedy... biada nam. ;) Czeka nas łowienie ryb, szukanie pożywienia, budowanie szałasu, rozpalanie ogniska...

 

Dzień Marzeń o Bezludnej Wyspie
czytaj więcej

Dnia 4-09-2017 r. uroczyście rozpoczęliśmy NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018. Uroczystość na hali poprzedziła msza święta. W szkole przywitał nas pan dyrektor Leszek Zając oraz uczniowie klasy III, którzy przygotowali akademię. Odśpiewaliśmy hymn państwowy,  pierwszoklasiści otrzymali tyty. Był też porywający tanec w rytm przebojów minionych wakacji w wykonaniu uczennic klasy VI.

D. Sz. 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
czytaj więcej

 

 

            W dniu 23 maja 2017 r. uczniowie klasy III wraz z najbliższymi  brali udział w pielgrzymce dziękczynnej do Kamienia Śląskiego, na Górę Świętej Anny i do Leśnicy Opolskiej. Za dar Sakramentu Pokuty i Sakramentu Eucharystii dziękowaliśmy u Św. Jacka, a następnie wzięliśmy udział we Mszy św. w Bazylice św. Anny i odśpiewaliśmy "Anioł Pański" pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Całość dopełniło spotkanie z Siostrami Służebniczkami NMP.

 A. K.

Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych
czytaj więcej
  • Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2016/2017

nazwa konkursu

zasięg

uczestnicy

osiągnięcia

nauczyciel/opiekun

Zachowaj Trzeźwy Umysł ogólnopolski

Marcel Muka kl II,

Szymon Olszewski IV,

Patrycja Marek kl. II,
J. Czernecka I gim.,
Krzysztof Wszołek V,
Oliwia Wiercioch kl. V

pedagog K. Hassa
Międzywojewódzki Konkurs Przyrodniczy "Zasoby wodne Nadleśnictwa Rudziniec" międzywojewódzki

Amelia Migurska

Justyna Ceglarska

Kacper Kaczyński

finalistka D. Szynkiewicz
M. Ojak 
Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek gminny

uczniowie klas I-III

I miejsce D. Stawiarska
Ewa Borkowska-Pankowska
G. Nowak 
IV Gminny Konkurs "Jestem bezpieczny w sieci" gminny

Amelia Pater

Dominik Dobosz

I miejsce kl 1-4

II miejsce kl. V-VI

D. Szynkiewicz
Gminny Konkurs Frazeologiczny gminny

Kacper Kaczyński, Karina Klita, Amelia Migurska

Amelia Migurska

II miejsce

I miejsce indywidualnie

D. Szumska
II edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki i Prozy Niemieckojęzycznej wojewódzki

 Alicja Klencz  


Aleksandra Gajdzik(1SP) oraz Emilia Janicka (2SP) 

I miejsce w kategorii wiekowej klasy1-3

wyróżnienie w kategorii klasy 1-3.

A. Thim Buchta

P. Napieracz

Konkurs na projekt zakładki do książki powiatowy

Julia Janicka

II miejsce w kat. klasy IV-VI

R. Klimek

GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W PONISZOWICACH  gminny

 Alicja Klencz kl. III  

Amelia Migurska kl. V

Weronika Wilczek i Karina Klita kl. V 

I miejsce -(kategoria - instrumentaliści)

III miejsce (kategoria - wokaliści)

III miejsce (kategoria - zespoły wokalne)

Anna Klencz

Konkurs na film o tematyce przyrodniczej gminny

Filip Kaczyński IV 

Amelia Migurska V

Pascal Gołąbek IV

II miejsce

III miejsce

wyróżnienie

Dorota Szynkiewicz

Gminny konkurs ,,Miś Theo- bohater komiksu“  gminny

A. Kurpierz kl. I

M. Dziubańska kl. I
A. Gajdzik kl. I

J. Kocieniewski kl. I

Amelia Wojnicka kl. II
Hanna Buchta kl. II

I miejsce

II miejsce

III miejsce

wyróżnienie

miejsce 1

miejsce II

Aleksandra Thim-Buchta

Patrycja Napieracz

Olimpiada Gier i Zabaw
kl. I-III
gminny uczniowie kl II i III III miejsce Ewa Borkowska-Pankowska
Konkurs czytania ze zrozumieniem gminny

ucz. kl. III

wyróżnienie

Ewa Borkowska-Pankowska

Gminnym Konkursie Ortograficznym  gminny D. Nowiński kl. V II miejsce Dorota Szumska
Szkolne konkursy: ”Baśniowy komiks”  szkolny

Julia Janicka, Pascal Gołąbek

Oliwia Wiercioch, Szymon Olszewski

Kamila Szurman, Szymon Kiszkowski

I miejsce

II miejsce


III miejsce

Dorota Szumska

„Ta książka mnie zafascynowała” szkolny

Justyna Ceglarska

Karina Klita, Natalia Warzecha

Karolina Ochalska, Tomasz Kiszkowski

I  miejsce

II miejsce


III miejsce

Dorota Szumska

VII Gminny Turniej Matematyczny gminny

A. Migurska

drużyna: A Migurska, K. Klita, D. Dobosz

II miejsce

II miejsce

A. Lipka
IX Międzygminny Konkurs Poezji, Pieśni i Prozy Josepha von Eichendorffa w Wielowsi międzygminny

A. Klencz kl III

II miejsce

A. Thim- Buchta
Konkurs Spotkanie z Europą Wschodnią międzynarodowy

J. Ceglarska kl. V

O. Kosieniak kl. V

laureatki

A. Thim- Buchta
Kangur Matematyczny

Franciszek Lison kl. II

wyróżnienie

D. Stawiarska
  • ,,Miś Theo- bohater komiksu“

 

Gminny konkurs ,,Miś Theo- bohater komiksu“ - ROZSTRZYGNIĘCIE

W dniu 6.04.2017 w naszej szkole miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród laureatom oraz uczestnikom Gminnego Konkursu z j. niemieckiego dla uczniów klas I-III SP ,,Miś Theo – bohater komiksu“. Na w/w konkurs nadesłano 49 prac z pięciu szkół podstawowych w naszej  gminie (Rudziniec, Rudno, Poniszowice, Bojszów oraz Chechło) z których komisja konkursowa musiała wybrać te najciekawsze - wybór był naprawdę trudny i trwał kilka godzin!!!
Ostatecznie wyniki kształtują się następująco:

Klasa I SP
miejsce 1 – Aniela Kurpierz ZSP Rudziniec
miejsce 2 – Malwina Dziubańska ZSP Rudziniec
miejsce 3 – Aleksandra Gajdzik ZSP Rudziniec
wyróżnienie – Olga Bochniak SP Bojszów
wyróżnienie – Kacper Szołtysek SP Chechło
wyróżnienie – Jakub Kocieniewski ZSP Rudziniec

Klasa II SP
miejsce 1 – Amelia Wojnicka ZSP Rudziniec
miejsce 2 – Hanna Buchta ZSP Rudziniec
miejsce 3 – Martyna Gmyrek SP. Poniszowice
wyróżnienie – Dawid Barss SP. Chechło
wyróżnienie – Martyna Szumańska SP. Bojszów

Klasa III SP
miejsce 1 – Oliwia Jacek SP.Poniszowice
miejsce 2 – Krzysztof Woszek SP. Poniszowice
miejsce 3 – Laura Wienczek SP. Bojszów
wyróżnienie – Alina Sikora SP. Chechło
wyróżnienie – Anna Ciślik SP. Poniszowice


Wszystkim uczestnikom, laureatom oraz ich opiekunom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

                                                                                                                                      

                                                                                                                               Aleksandra Thim-Buchta
                                                                                                                               Patrycja Napieracz

 

 

Pliki do pobrania

middleend.jpg

Opracowanie: szkolnastrona.pl