IV Dzień Patrona Szkoły

Już po raz czwarty społeczność naszego  gimnazjum obchodziła 22 października - Dzień Patrona. Dzień ten rozpoczął się od uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Rudzińcu. Eucharystię odprawił Ksiądz Proboszcz Eugeniusz Sosulski. Dalsza część uroczystości miała miejsce w budynku szkoły.

Akademię rozpoczęło przemówienie Pani Wicedyrektor – Ewy Borkowskiej-Pankowskiej. Całą uroczystość zakończył występ artystyczny ok. 35 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nawiązujący do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu  2016 roku w Krakowie.  W montażu słowno-muzycznym nie zabrakło wspomnień ze spotkań młodych z Janem Pawłem II, pięknego śpiewu przy akompaniamencie gitar i perkusji. Całość wzbogaciła prezentacja multimedialna przygotowana przez gimnazjalistów.

Program przedstawienia, oprawa muzyczna, scenariusz oraz przygotowanie uczniów to dzieło nauczycielki religii p. Anny Klencz. Oprawę techniczną zapewnił p. Andrzej Lukoszek. Występ został przez gimnazjalistów nagrodzony gromkimi brawami i kilkoma bisami jednej z piosenek.

więcej: TUTAJ