Projekt "Szkoła wspólpracy"

Nasza Szkoła przystąpiła do projektu "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły." Szkoła Współpracy to przestrzeń, w której każde dziecko i młody człowiek, każdy rodzic i nauczyciel zaproszeni są do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy. Umiejętność współpracy to jedna z najważniejszych kompetencji w XXI wieku.

Celem ogólnym projektu jest wzmocnienie współpracy między uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół w Polsce poprzez opracowanie, upowszechnienie i wdrożenie modelowych rozwiązań. Przystąpienie szkoły do projektu oznacza również, że sześciu przedstawicieli szkoły: dwójka uczniów, dwoje rodziców, dwoje nauczycieli uczestniczyli w szkoleniach prowadzonych w projekcie. Szkolenia maja na celu wyposażenie przedstawicieli w wiedzę i kompetencje potrzebne do budowania w szkole współpracy i kapitału społecznego.