UTALENTOWANI W OGNIU PYTAŃ ŻANETY

Cześć czytelnicy „Szkolaka”!

Nazywam się Żaneta i chodzę do klasy 2d. Jestem nową redaktorką gazetki szkolnej. W tym roku będę przeprowadzała wywiady z utalentowanymi osobami z naszego gimnazjum. Przy okazji  zwracam się do Was z prośbą o zgłaszanie się do mnie osób chętnych do udzielenia krótkiego wywiadu związanego z Waszą pasją lub hobby.

Znalazłam odważnego i utalentowanego ucznia, który zgodził się odpowiedzieć na parę pytań.  Jest nim Bartosz Smorawski, uczeń klasy 3c. Pewnie niektórzy wiedzą, co jest jego pasją, a ci, którzy  nie wiedzą, to zaraz się dowiedzą. Kto wie, może i wy zainteresujecie się tym, czym Bartek i ktoś kiedyś przeprowadzi z Wami wywiad. Zapraszam do przeczytania! ;)

Żaneta :  Od kiedy grasz na gitarze i na jakiej ?

Bartek : W zasadzie gram na gitarze już 4 lata, na początku grałem na klasycznej, lecz po roku przerzuciłem się na elektryczną.

Ż. : Długo uczyłeś się grać ?

B. : Chyba 2 lata. Potem zacząłem się uczyć sam , a w obecnej chwili jeżdżę na lekcje do mojego nauczyciela, który pokazuje mi róże techniki, które bardzo mi się przydają podczas grania koncertów.

Ż. : Dlaczego postanowiłeś grać właśnie na gitarze ? Co się do tego przyczyniło ?

B. : Moim marzeniem było zostać gitarzystą, a przyczynił się do tego mój wujek, który też gra na gitarze już od wielu lat.

Ż. : Czy masz już swoją własną piosenkę?

B. : Niestety, nie mam jeszcze swojej piosenki. Na razie gram covery.

Ż. : Czy swoją przyszłość wiążesz z muzyką?

B. : Jak najbardziej wiążę swoją przyszłość z muzyką, gdyż nie wyobrażam sobie życia bez niej.

Ż. : Czy twoim zdaniem, każdy, kto tylko chce, może zacząć grać na gitarze? Czy jednak musi mieć „to cos” ?

B. : Podejrzewam, że każdy może grać na gitarze, lecz do tego jest potrzebne dużo cierpliwości oraz zapału, ale najważniejszą rzeczą  jest systematyczne ćwiczenie gry, gdyż bez tego na pewno nie będzie rezultatów.

Ż. : Myślisz, że gra na gitarze to dobry pomysł na nudę ?

B. : Oczywiście. Gra na gitarze to najlepszy lek na nudę. Gdy zacznie się już grać, to czas leci nieubłaganie szybko.

Ż. :. Ostatnie pytanie dla tych, którzy chcieliby grać na wysokim poziomie. Jak długo trzeba trenować, by dobrze grać.?

B. : Jeżeli chce się być jednym z najlepszych, to trzeba ćwiczyć co najmniej 2 godziny dziennie. To daje najlepsze efekty.

Ż. : Na koniec masz może jakieś rady dla początkujących ?

B. : Moja rada dla początkujących? Hmm… Bardzo dużo ćwiczeń i chęci do gry , gdyż bez tego nie będzie żądnych efektów.

Ż. : Dziękuję za wywiad. Życzę Ci wielu sukcesów. Powodzenia!

Dziękuję również Wam. Mam nadzieję , że chociaż trochę Was zainteresował mój wywiad i że chociaż kilka osób przeczytało cały od początku do końca. Jeśli tak, to jest mi bardzo miło. Zachęcam Was do czytania Szkolaka.

Cześć, do następnego numeru!