POŻEGNANIE Z SZEKSPIREM W TLE

Uczniowie klas trzecich pożegnali się ze szkołą, biorąc na warsztat aktorski fragmenty czterech sztuk Szekspira. W ten sposób upamiętnili 400 rocznicę śmierci angielskiego dramaturga.

Nie zabrakło słynnych scen: balkonowej z,, Romea i Julii" oraz monologu Hamleta, ale w zmienionej konwencji. Wyznanie miłości słynnych kochanków oprócz oryginalnej wersji zabrzmiało w bardziej współczesnym anturażu- przez telefon. Natomiast słynne ,,być albo nie być" odnosiło się do egzystencjalnego pytania o zaistnienie na facebooku.

Goście, rodzice i nauczyciele mogli jeszcze podziwiać sceny ze ,,Snu nocy letniej" oraz komedii ,,Poskromienie złośnicy".

Uczniowie przygotowali specjalne filmowe pożegnania oraz prezentację podsumowujacą osiagnięcia naukowe i sportowe trzecioklasistów.

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa.

Kolejny rocznik gimnazjum przeszedł do historii.

Zdjęcia w galerii.