„Młodzież w Niemczech" - wystawa plakatów

W naszej szkole uczniowie mieli okazję podziwiać wystawę plakatów „Jugend in Deutschland" wypożyczoną z Goethe-Institut w Krakowie. Wystawa składała się z plakatów wykonanych przez uczniów ze szkoły Heinz-Berggruen-Gymnasium w Berlinie pod opieką agencji reklamowej mischen. Prace uczniów są wypowiedzią młodych Niemców na ważne tematy: przyjaźń, szkoła, środowisko, miłość, przyszłość, mobilność, hobby, chłopcy i dziewczęta, zaangażowanie.

Goethe-Institut załączył do wystawy propozycje dydaktyzacji, pracy na bazie plakatów które spodobały się i uczniom i nauczycielkom języka niemieckiego. Nasi uczniowie są w trakcie tworzenia własnych ,,wypowiedzi" na powyższe tematy, na efekt końcowy, którego uwieńczeniem będzie wystawa prac naszych uczniów niecierpliwie czekamy!

Ekspozycję w szkole przygotowały p. Aleksandra Thim-Buchta oraz p. Patrycja Napieracz