KONKURS RECYTATORSKI MAŁY OKR

Po raz pierwszy gimnazjaliści wzięli udział w zmaganiach najlepszych recytatorów w ramach gminnego etapu konkursu Mały OKR, który odbył się w GOK-u w Poniszowicach 5 marca 2015r.  Patronat objął, jak co roku, Wójt Gminy Rudziniec. Zwycięza oprócz satysfakcji zyskał prawo do zaprezentowania swoich umiejętności w rywalizacji z młodzieżą z całego województwa w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Na scenie wystąpiło 10 uczniów naszego gimnazjum. Poddali się ocenie komisji w składzie:Adam Radosz – przewodniczący oraz Jarosław Filipski i Barbara Skawińska.

Jury ustaliło następujący werdykt:

I miejsce – Adam Roziak

II miejsce – Magdalena Salamak

II miejsce – Wiktoria Karaszewska

III miejsce – Karolina Suchan

Wyróżnienie – Sandra Nowak

Nagroda Publiczności – Karolina Suchan.

Uczniów przygotowywały polonistki: Janina Drozd i Wioletta Dymel.

18 marca Adam Roziak zaprezentował wiersz ,,Straszni kibice" Mariana Załuckiego oraz fragm. ,,Wojny futbolowej" Ryszarda Kapuścińskiego przed komisją wojewódzką. Zmierzył się z 40 uczennicami i uczniami z całego województwa i zajął wspaniałe III miejsce. Gratulujemy sukcesu mistrzowi recytacji.