Niedziela, 2020-01-19

Jesteś tu: » Strona główna » Dla rodziców

Szkolny Wykaz Podręczników na rok szk. 2018/19

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 3 września 2018r.
Zimowa przerwa świąteczna 23 grudnia 2018–31 grudnia 2019r.
Ferie zimowe

11 lutego-24 lutego 2019r.

Wiosenna przerwa świąteczna

18 kwietnia- 23 kwietnia 2019r

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych 2.11, 12.04, 17.04, 2.05, 18.06, 19.06
Zakończenie zajęć dydaktycznych

21 czerwca 2019 r.

Terminy spotkań z rodzicami

18.09, 6.11, 29.01, 4-04, 14.05,

Zakończone referenda w sprawie strajku w oświacie potwierdziły, że publiczne szkoły
i placówki oświatowe przystępują do protestu.

Priorytetem w sferze organizacji pracy placówki będzie przede wszystkim zapewnienie opieki dzieciom, które zgłoszą się do szkoły. W przypadku ogłoszenia strajku, rodzice mają prawo do pozostawienia dziecka w domu.

W przypadku klas pierwszych i drugich w szkołach, rozpoczęto działania zmierzające do zapewnienia opieki dzieciom, które przyjdą do placówki.

W ostateczności – przy braku możliwości zapewnienia opieki, Rodzice będą mogli ewentualnie skorzystać z zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym do lat 8, z powodu nieprzewidzianego zamknięcia  przedszkola lub szkoły do którego uczęszcza dziecko.

Strajk rozpocznie się w dniu 8.04.2019 r i będzie trwał do odwołania.

Szanowni Rodzice!
Prawni Opiekunowie!
Dyrekcja Szkoły w Rudzińcu informuje, iż zmieniony został termin najbliższego zebrania
z rodzicami/prawnymi opiekunami. Nowy termin zebrania to 04.04.2019. Zmiana wynika z faktu przewidywanego strajku nauczycieli w terminie pierwotnym. Serdecznie zapraszamy w nowym terminie!

Rekolekcje w parafii św. Michała Archanioła w Rudzińcu będą odbywać się wd. następującego harmonogramu:

Poniedziałek 8.04.2019

Szkoła Podstawowa oraz grupa starszaków- Przedszkole 12:15.

Wtorek 9.04.2019

Szkoła Podstawowa oraz grupa starszaków- Przedszkole 12:15.

Opiekunami w drodze do Kościoła i z powrotem są nauczyciele nie uczestniczący w strajku.
w przypadku Szkoły Podstawowej i Przedszkola.

Grupa starszaków może uczestniczyć w Rekolekcjach pod opieką Rodziców.

Dodatkowym opiekunem w Kościele będzie pani B. Czernecka.

Szkoła zapewnia opiekę świetlicową do godziny 15:50.

Uczniowie klas 4-6 wracają z opiekunami  odpowiednio na 6 i 7 h/l lub ich zajęcia będą odwołane.

Uczniowie klas I-III są odbierani przez Rodziców z Kościoła lub wracają z nauczycielem na zajęcia świetlicowe.

W przypadku braku możliwości zapewnienia opieki ze względu na strajk nauczycieli grupa starszaków może przebywać w Kościele pod opieką Rodziców oraz Dyrektora Przedszkola.

Zasady udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rudzińcu