menukredkiprzedszkolegimnazjumkalendarium

Sobota, 2017-11-25

Imieniny:

Elżbiety, Katarzyny
ankieta

Gdzie spędziłeś wakacje?

Pokaż wyniki
newsletterpoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

statystyki
  • Odwiedziło nas: 245957 osób
  • Do końca roku: 36 dni
  • Do wakacji: 209 dni
kredki
Logo BIP

Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

Zebranie Rodziców jutro tj. 7-11-2017 r. godzina 16.30. Zapraszamy!


Wyprawka ucznia pierwszej klasy Szkoły Podsatwowej w  Rudzińcu

na rok szkolny 2017/2018

            Podręczniki i ćwiczenia do edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego uczeń otrzyma we wrześniu za darmo.

Książki, które należy zakupić (lub odkupić używane):

1)     Religia - Ks. Marcin Wilczek „Jesteśmy dziećmi Boga” - Wyd. św. Krzyża w Opolu

2)     Język niemiecki - M. Kozubska, E. Kasprzyk, L. Zastąpiło „ABC Deutsch neu 1” podręcznik + ćwiczenia - Wyd. PWN

Piórnik:  ołówek trójkątny, dobrze ostrząca temperówka, dobra gumka, kredki ołówkowe                        ( podstawowe kolory), nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, klej w sztyfcie, linijka 20 cm, mazaki 4 kolory, pióro wieczne, zmazywacz ( od II semestru).

Zeszyty:  16-kartkowy w trzy linie, 16-kartkowy w kratkę bez marginesów, 32-kartkowy zeszyt w kratkę do korespondencji, zeszyt do religii, zeszyty do j. angielskiego i j. niemieckiego.

Materiały plastyczne:  bloki rysunkowe białe format A3 i A4, bloki techniczne białe format A3 i A4, bloki rysunkowe kolorowe format A3 i A4, bloki techniczne kolorowe format A3 i A4, pędzle cienki i gruby, plastikowy  pojemnik na wodę, pastele, plastelina, kredki świecowe.

Dodatkowe wyposażenie -  chusteczki higieniczne w dużym opakowaniu, patyczki do liczenia lub liczydło.

Strój gimnastyczny – koszulka z krótkim rękawem, krótkie spodenki, obuwie rekreacyjne, halowe na gumowej, białej podeszwie (podeszwa nie powinna się ślizgać), w razie potrzeby dres na zimniejsze dni.

Obuwie zmienne, uczeń pozostawia w szafce w szatni.

 Całe wyposażenie ucznia musi być podpisane, pozostaje ono w klasie w szafce indywidualnej każdego ucznia.

            Rogi obfitości (tzw. tyty) można przynieść do sekretariatu w dniu rozpoczęcia roku szkolnego tj. 04.09.2017r. przed Mszą św.

 



Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2016-17 jest dostępny w zakładce SEKRETARIAT lub TUTAJ




  • Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2015/2016

nazwa konkursu

zasięg

uczestnicy

osiągnięcia

nauczyciel/opiekun

Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł"

ogólnopolski

Aleksandra Klencz

laureat

K. Hassa

Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł"

ogólnopolski

Emilia Morys

laureat

K. Hassa

Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł"

ogólnopolski

Tomasz Kiszkowski

laureat

K. Hassa

Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł"

ogólnopolski

Maja Wilczek

laureat

K. Hassa

Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł" ogólnopolski Dominik Bregulla laureat K. Hassa

Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek

wojewódzki  E. Janicka, A. KLencz, P. Gołyś, P. Ledwig, A. Pater, R. Fura, E. Jarosz, K. Szurman I miejsce w kat klas I-III K. Hetman, A. Lukoszek, D. Stawiarska, G. Nowak, A. Klencz

IX Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i Grajmy Maleńkiemu”

gminny

Aleksandra Klencz kl. VI i Alicja Klencz kl. II 

Amelia Migurska

Sandra Czubin

II miejsce 

- (duety instrumentalne)


II miejsce soliđci wokalniIII miejsce soliđci wokalni

Anna Klencz

Konkurs plastyczny "Strażak bohaterem jest" powiatowy

Amelia Migurska

Justyna Ceglarska

I miejsce kl. IV-VI

II miejsce kl. IV-VI

Marzena Ojak
Konkurs plastyczny "Strażak bohaterem jest" powiatowy Alicja Klencz wyróżnienie Anna Klencz
"Jestem bezpieczny w sieci" gminny Jadwiga Czernecka III miejsce w kat V-VI prezentacja, film D. Szynkiewicz
VIII Gminny Konkurs "Czytania ze zrozumieniem" gminny Szymon Kiszkowski wyróżnienie G. Nowak
Konkurs fotograficzny "Nadleśnictwo Rudziniec w moim obiektywie" powiatowy

Amelia Migurska

Karolina Oczalska

wyróżnienie

D. Szynkiewicz
V Festiwal Piosenki Angielskiej gminny

Emilka Janicka

klasy I-III 

1 miejsce

K. Hetman
V Festiwal Piosenki Angielskiej gminny

Oliwia Kosieniak
Justyna Ceglarska
Karolina Oczalska
Weronika Wilczek
Emilia Morys
Amelia Migurska
Karina Klita
 

klasy IV-VI
1 miejsce
 

K. Hetman

XIII Mała Olimpaiada Matematyczna

powiatowy Tobiasz Kafanke finalista G. Chęcińska
VI Gminny Turniej Matematyczny gminny

Tobiasz Kafanke
Jakub Majewski
Justyna Ceglarska

 

II miejsce

G. Chęcińska
A. Lipka 

Konkurs przyrodniczy "Cudze chwalicie, swego nie znacie" gminny

K. Wszołek

P. Gołąbek

M. Melich

M. Gajdzik

H. Fura

N. Warzecha

wyróżnienie

wyróżnienie

III miejsce

I miejsce

III miejsce

wyróżnienie

D. Szynkiewicz
'Moje Nadleśnictwo" konkurs na prezentację ogólnopolski

D. Frychel
H. Fura 
W. Wilczek 

124 miejsce na 220 nadesłanych prac

D. Szynkiewicz
  • Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2013/2014

nazwa konkursu

zasięg

uczestnicy

osiągnięcia

nauczyciel/opiekun

VII Przegląd Kolęd i Pastorałek

gminny

Uczniowie klas I i II

I miejsce

D. Stawiarska

G. Nowak

Konkurs na szopkę betlejemską

gminny

Grupa „Plastusie”

I miejsce

D. Stawirska

VII Przegląd Kolęd i Pastorałek

gminny

Natalia Warzecha

III miejsce

M. Niedzielska

XIX Konkurs Wiedzy Biblijnej z Ewangelii wg św. Mateusza dla szkół podstawowych

diecezjalny

A. Klencz kl. IV

J. Wojnicka kl. V

A. Czernecki kl. VI

Zakwalifikowani do etapu rejonowego

A. Klencz

VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

gminny

A. Klencz kl. IV

II miejsce soliści indywidualni

A. Klencz

Egzamin na kartę rowerową

szkolny

Uczniowie klasy IV

Wszyscy uczniowie klasy IV zdali egzamin

R. Klimek

Zabytki Powiatu Gliwickiego

powiatowy

Kamila Szurman

Marta Merkel

klasa I

wyróżnienia

G. Nowak

Zabytki Powiatu Gliwickiego

powiatowy

Weronika Wilczek

Oliwia Kosieniak

I miejsce

D. Stawiarska

Dwujęzyczny konkurs recytatorski polsko-niemiecki

gminny

Oliwia Kosieniak

udział

D. Stawiarska

Zapobiegamy pożarom

wojewódzki

Amelia Migurska

III miejsce

D. Stawiarska

Kangurek

międzynarodowy

A. Migurska

D. Nowiński

wyróżnienie

D. Stawiarska

Kangurek

międzynarodowy

H. Fura

W. Konieczny

udział

M. Niedzielska

Czytanie ze zrozumieniem

gminny

H. Fura

N. Warzecha

udział

M. NIedzielska

Konkurs ortograficzny

gminny

H. Fura

W. Konieczny

udział

M. Niedzielska

Festiwal Piosenki Angielskiej

gminny

Klasa II zespołowo

II miejsce

K. Hetman

Liga Humanistyczna Szkół Podstawowych

Konkurs frazeologiczny

gminny

J. Wojnicka,

J. Kania

A. Klencz

II miejsce

 

D. Szumska

Konkurs ortograficzny klas IV-VI

gminny

J. Wojnicka,

J. Kania

A. Klencz

wyróżnienie

D. Szumska

Konkurs języka niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych

gminny

Mateusz Melich

J. Wojnicka

J. Kania

udział

Patrycja Napieracz

Dwujęzyczny konkurs recytatorski polsko-niemiecki

gminny

Oliwia Kosieniak

Karina Klita

Paulina Gołyś

udział

Patrycja Napieracz

Przegląd małych form scenicznych w języku niemieckim

powiatowy

M. Melich

T. Kafanke

A. Migurska

K. Klita

K. Oczalska

O. KOsieniak

III miejsce

Patrycja Napieracz

Rejonowy Festiwal Piosenki Niemieckiej

rejonowy

A. Migurska

O. Kosieniak

K. Oczalska

 

III miejsce

Patrycja Napieracz

Konkurs przyrodniczy „Trzymaj formę”

powiatowy

J. Kania

J. Wojnicka

A. Więcek

wyróżnienie

D. Szynkiewicz

Konkurs „Jestem bezpieczny w sieci”

gminny

A. Klencz

M. Kafanke

J. Wojnicka

II miejsce

III miejsce

wyróżnienie

D. Szynkiewicz

Gminny konkurs na prezentację multimedialną w ramach Prehistorycznego Dnia Ziemi

gminny

M. Kafanke

H. Fura

wyróżnienie

I miejsce w kategorii rysunek w programie Paint

 

D. Szynkiewicz

Powiatowy konkurs przyrodniczy Lasy w Polsce

powiatowy

J. Kania

J. Wojnicka

II miejsce

wyróżnienie

D. Szynkiewicz

Osiągnięcia sportowe w zakładce „Sport szkolny”

 

 

MISTRZOSTWA GMINY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
czytaj więcej

Szkoła podstawowa w Rudzincu organizatorem Mistrzostw Gminy

MISTRZOSTWA GMINY W LEKKEIJ ALTETYCE
czytaj więcej

W dniach 8-9 czerwca 2016 r. uczniowie klas IV-VI orza klasy III byli na wycieczce: Wadowice- Zakopane. Odwiedziliśmy dom papieża Jana Pawła II, kościół  na rynku w Wadowicach, jedliśmy kremówki. Podziwialiśmy panoramę Tatr z Gubałówki, spacerowaliśmy po Krupówkach. Wieczorem mieliśmy ognisko. Drugiego dnia oglądaliśmy skocznie narciarskie, spacerowaliśmy Doliną Kościeliską, przeszliśmy przez Jaskinię Mroźną. Na koniec zjedliśmy "niezdrowe jedzenie" w Mc Donaldzie . Pogoda była piękna, widoki też, szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do Rudzińca.

D. Sz.

Wycieczka do Zakopanego
czytaj więcej

Pliki do pobrania

middleend.jpg

Opracowanie: szkolnastrona.pl