Wtorek, 2018-10-23

Jasełka 2017

Jesteś tu: » Strona główna » Jasełka 2017

Jasełka 2017

22 grudnia w naszej Szkole prawdziwie poczuliśmy już atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Przygotowywaliśmy się do tego przez cały Adwent. Na lekcjach religii kolorowaliśmy Ewangeliczne sceny Dziecięctwa Jezusa na podstawie średniowiecznych witraży katedry
w Chartres. Te nasze pracy posłużyły potem, jako dekoracja holu, gdzie każdego roku, tradycyjnie ustawiana jest choinka.

Przedstawienie w wykonaniu: Moniki, Jadwigi, Natalii, Justyny, Marty, Alicji, Kacpra i Szymona, oraz koordynowane przez Panią Barbarę Czernecką, dotyczyło historii kolęd. Rozśpiewaliśmy się wspólnie w ich rytmie. Uniesieni na duchu, zaraz potem, zasiedliśmy do klasowych wigilijek. I wreszcie nastała upragniona przerwa świąteczna, którą to cieszyć mogliśmy się w gronach rodzinnych.

Niechaj w Nowym Roku

Dziecię Jezus