PODSUMOWANIE XVI POLONISTYCZNEJ LIGI GIMNAZJALNEJ

Już 16 raz nasi uczniowie godnie reprezentowali nasze gimnazjum w zmaganiach polonistycznych ze szkołami z Gliwic i Powiatu Gliwickiego.

11 grudnia w ramach POLONISTYCZNEJ LIGI GIMNAZJALNEJ odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny (pierwszy z cyklu sześciu międzyszkolnych konkursów dla gimnazjalistów) organizowany przez Gimnazjum nr 5 w Gliwicach. Nasze gimnazjum reprezentowały: Aleksandra Czaja, Paulina Łucja oraz Aleksandra Ziętek. Dziewczyny wywalczyły III miejsce i tym samym zdobyły trzy punkty dla szkoły.

Zmagania uczniów w konkursie filozoficznym, który odbył się 3 lutego 2016 r. w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach, zakończyły się pozytywnym wynikiem. Zespół z naszego gimnazjum ( Daria Jeziorowska, Kasia Kwoczalla i Karoolina Zgorzałek) zajął 2 miejsce w rywalizacji szkół z Gliwic i powiatu gliwickiego, przegrywając jedynie z Gimnazjum nr 3 w Gliwicach. Indywidualnie nagrody za 3 miejsce zdobyły Katarzyna Kwoczalla i Karolina Zgorzałek. Gratulujemy.

Do końca lutego 2016 r. należało zgłosić recenzje uczniów na konkurs dziennikarski. Jury, w skład którego weszli dziennikarze ,,Nowin Gliwickich”, przyznało II miejsce Jakubowi Mieszczakowi z IIIb za recenzję książki Brendona Mulla ,,Świat bez bohaterów”.

9 marca 2016 r. w Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach odbył się Konkurs Słownikowo – Frazeologiczny. Gimnazjum reprezentowały: Paulina Łucja, Daria Stolorz i Katarzyna Kwoczalla. Dziewczyny wywalczyły 1 miejsce.

6 kwietnia 2016 r. w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym odbył się Konkurs Recytatorski w ramach Polonistycznej Ligi Gimnazjalnej.Zespół naszego gimnazjum zajął 2 miejsce. Szkołę reprezentowali: Adam Roziak, Wiktoria Karaszewska i Julia Rapsiewicz.  W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Adam Roziak.

Podczas finału XVI Polonistycznej Ligi, 21 kwietnia, ogłoszono wyniki konkursu filmowego. Okazało się, że wszystkie filmy naszych uczniów zostały nagrodzone. II miejsce zajął film drużyny w składzie: Natalia Bryś i Małgorzata Fitzke (1a), Oliwia Konopka ( 2a), III miejsce- obraz Błażeja Hasy z kl. 1c. Wyróżniono propozycje: Marty Brzozy, Dominiki Golby i Wiktorii Stypy (1a) oraz Zuzanny Piktel, Pawła Czyżowicza i Oskara Zwiernika ( 2c).

Nasze gimnazjum zajęło II miejsce w ogólnym podsumowaniu tegorocznej Ligi. Pokonało nas tylko Gimnazjum nr 3 w Gliwicach.

Uczniów biorących udział w konkursach przygotowały: W. Dymel i E. Solka.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.