Wizyta Księdza Biskupa

Pod hasłem „GŁOŚCIE RADOŚĆ EWANGELII” witaliśmy w naszej szkole Księdza Biskupa Rudolfa Pierskałę. Tego dnia każdy ubrał się odświętnie, aby godnie uhonorować dostojnego kapłana. Ksiądz Biskup został uroczyście przyjęty przez uczniów słowami Świętego Jana Pawła II: „Dzieci są uśmiechem nieba powierzonym ziemi oraz klejnotami rodziny i społeczeństwa”.

Wielokrotnie podkreślano, iż szkoła, którą odwiedza Ksiądz Biskup, nosi imię wielkiego Papieża – Polaka, Artysty – wizjonera i niestrudzonego Apostoła. Po uroczystym powitaniu odśpiewaliśmy hymny: Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wysłuchaliśmy słów Księdza Biskupa. Śpiewom towarzyszyła prezentacja o życiu religijnym naszej szkoły. W kolejnej części wizyty Ksiądz Biskup udał się na lekcję katechezy, podczas której mógł porozmawiać z uczniami klasy siódmej. Mamy nadzieję, że wizyta ta zapisze się na długo w naszych sercach i w pamięci Ks. Biskupa.