ŚWIĘTOWANIE PROJEKTU UTALENTOWANI

Wiosenne fajerwerki talentów wybuchły w naszej szkole 21 marca. W sali gimnastycznej zaprezentowano efekt kilkumiesięcznej pracy naszych uczniów nad wybranymi przez siebie zadaniami. Każda grupa przygotowała występ albo stanowisko, które podziwiali goście zaproszeni, gimnazjaliści, siódmoklasiści oraz klasy VI, które zaprosiliśmy do siebie na dzień otwarty.

Pani dyrektor Grażyna Chęcińska po przywitaniu wszystkich podkreśliła, że będziemy zaszczyceni, gdy od września 2018 roku uczniowie klas Vi przybędą do naszej szkoły i pozwolą nam szlifować ich talenty.

A co można było zobaczyć podczas świętowania projektu?

W stoisku grupy plastycznej podziwiano piękne obrazy i inne dzieła rąk uczniów. Językowcy zaprezentowali plakaty o krajach angielsko i niemieckojęzycznych. Grupa fotograficzna chwaliła się swoimi zdjęciami. Drużyna open the door przygotowała zagadki logiczne dla zwiedzających. Na stanowisku kosmetyczno-fryzjerskim można było sobie zrobić fryzurę i nowoczesny makijaż. A w restauracyjce grupy kulinarnej -podziwiać pięknie ozdobione stoły, zjeść coś dobrego, m. in. owoce w czekoladzie. Technicy przygotowali makiety średniowiecznych budowli warownych oraz katapultę i trebusz, z którego na końcu imprezy chłopcy wystrzelili …piłkę. W podziemiach urządzono małe kino, gdzie można było zobaczyć filmik grupy teatralnej.

Pozostałe grupy zaprezentowały swoje talenty wokalne, taneczne i sportowe. A grupa profilaktyczna zaprezentowała, czego nauczyła się podczas spotkań projektowych, w formie inscenizacji.

Głosami uczniów naszej szkoły i klas VI wygrała grupa taneczna. To ona podobała się najbardziej.

Na zakończenie rozdano nagrody w konkursach POLOMNIBUSA I PILIONERÓW. Już niedługo zaprosimy na kolejne wydanie Teleekspresu Rudzinieckiego poświęconego projektowi UTALENTOWANI nakręconego nową kamerą- podarunkiem pana Wójta i Komisji Oświaty przy Urzędzie Gminy. Zaglądajcie na FB szkoły.