Misterium wielkanocne 2018

"Mój Chrystus połamany" pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudzińcu przedstawili Misterium Wielkanocne, wprowadzające w wyjątkowy nastrój Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy.

Motywem przewodnim przedstawienia był krzyż jako znak wszystkich chrześcijan i symbol zbawienia. Piękną recytacją, mądrymi rozważaniami i dialogami uczniowie przypomnieli, że Wielkanoc to przede wszystkim przeżywanie męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Scenariusz wielkanocnego montażu wzbogaciła scenografia oraz przepiękna oprawa muzyczna, która została  nagrodzona gromkimi brawami. Nad całością uroczystości czuwała pani Anna Klencz.

Przedstawienie zakończyło się życzeniami ze strony pani dyrektor Grażyny Chęcińskiej.

Ponadto uczniowie naszej szkoły z tym właśnie przedstawieniem zajęli I miejsce na XVI Rejonowym Przeglądzie Inscenizacji Wielkanocnych w Gliwicach, a uczennica Wiktoria Stypa otrzymała wyróżnienie indywidualne.