ul. Gliwicka 5

Rekrutacja do SP

Rekrutacja do publicznych szkół podstawowych w Gminie Rudziniec

na rok szkolny 2014/2015

Ustawa z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r. poz. 7) wprowadziła zmiany w systemie oświaty i doprecyzowała zasady rekrutacji do szkół i przedszkoli.

Za właściwą rekrutację odpowiadają dyrektorzy szkół. Kryteria rekrutacji zostały określone w statutach szkół podstawowych i gimnazjum, a terminy rekrutacji tylko w statutach szkół podstawowych.

Do szkoły podstawowej, poza systemem rekrutacji, przyjmowani są uczniowie zamieszkali w obwodzie danej szkoły. W celu potwierdzenia realizacji obowiązku szkolnego w szkole obwodowej, rodzice składają zgłoszenie do 31.03.2015 r. (druk zgłoszenia u dyrektora danej szkoły lub do pobrania ze strony internetowej Gminy Rudziniec).

Rodzice uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły do 15.05.2014 r. składają wnioski o przyjęcie do wybranej szkoły podstawowej wraz z załącznikami (druk wniosku u dyrektora danej szkoły lub do pobrania ze strony internetowej Gminy Rudziniec ).

Jeżeli nadal będą wolne miejsca, to pierwszeństwo będą miały dzieci, które w procesie rekrutacji  uzyskają  najwięcej  punktów  zgodnie  z  poniższymi  kryteriami:

• kontynuowanie edukacji szkolnej przez rodzeństwo kandydata ubiegającego się
    o przyjęcie do szkoły                                                          -  3  punkty,
  • miejsce  pracy  rodzica  kandydata  w  obwodzie  szkoły          -  2  punkty,
  • zamieszkanie  na  terenie  Gminy  Rudziniec                           -  1  punkt.

Jeżeli nadal będą wolne miejsca, będą przyjmowane pozostałe dzieci /decyduje termin złożenia wniosku/.

Zapraszamy do Naszych Szkół

Brak załączników