III łyk Lemoniady- wyniki

Znamy już wyniki III łyku Lemoniady. Zadaniem uczestników było opracowanie grafiki (plakatu, mema, komiksu itp.), której głównym celem było zachęcenie do sięgnięcia po dzieła Stanisława Lema. Moc perswazji prac uczennic i uczniów może nie była nadzwyczaj wielka, ale za to włożyli dużo serca i wznieśli się na wyżyny swojej kreatywności. Nie jest dzisiaj łatwo przekonać młodych, by czytali w ogóle, a co dopiero Lema.

Oto nagrodzone przez jury (  polonistki) prace konkursowe:

I miejsce BARBIE - Alicja N. z 8c

II miejsce ASTRONAUTA - Martyna W. z 8c

III miejsce ORZECH- Marcelina Sz. z 8d

wyróżnienie meL - Krzysztof W. z 7b

Gratulujemy i dziękujemy za udział w projekcie Lemoniada.

Oto wszystkie zgłoszone prace. Prosimy o zagłosowanie, która Wam się podoba najbardziej.

IV Łyk Lemoniady

Przed nami już ostatni łyk Lemoniady, który wyłoni zwycięzców wszystkich czterech łyków. Będzie to konkurs z wiedzy o życiu i twórczości Lema. Uczestnicy zmierzą się ze sobą w 4 róznych konkursach przeprowadzonych online. Termin: 15-19 lutego.

Prosimy o przeczytanie dwóch utworów Lema: ,,Jak ocalał świat?" oraz ,,Bajki o królu Murdasie" oraz zapoznanie się z życiorysem pisarza.