Procedury zapewnienia opieki uczniom klas 1-3

Procedury Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu dotyczące zapewnienia opieki uczniom klas 1-3, których rodzice wykonują pracę związaną z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i zapobieganiem epidemii Covid-19 w czasie ograniczenia funkcjonowania jednostek oświaty

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18.03.2021

1. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu zapewnia zajęcia opiekuńcze dla uczniów klas 1-3, których rodzice wykonują pracę związaną z przeciwdziałaniem, zwalczaniem lub zapobieganiem Covid-19.

2. Rodzic spełniający powyższe kryteria, składa do Dyrektora szkoły wniosek o objęcie ucznia zajęciami opiekuńczymi na terenie szkoły.

3. Dyrektor razem z rodzicem ustalają czas oraz wymiar godzin, w których uczeń ma być objęty opieką.

4. Dyrektor szkoły umożliwia tym uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość.

4. Zasady bezpieczeństwa dotyczące przebywania na terenie szkoły w czasie epidemii Sars-Cov-2, które zostały opisane w odrębnych procedurach, obowiązują również podczas tych zajęć opiekuńczych.