Konkurs InstaLogik

Szanowni Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa wraz z uczniami do trzeciej edycji konkursu InstaLogik. W zeszłym roku w konkursie udział wzięło 3500 uczniów z 500 szkół w całym kraju.

Miło nam poinformować, że w tym roku honorowymi patronami konkursu są: Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w całości online. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zadania przygotowaliśmy z myślą o szerokim gronie uczniów, nie tylko tych startujących w olimpiadach przedmiotowych. Chcieliśmy, żeby także "czwórkowi" uczniowie przy odrobinie wysiłku mogli samodzielnie odpowiedzieć na większość pytań.

I etap konkursu odbywa się w dniach 1-28 października 2021. Uczniowie, którzy osiągną dobry wynik, zostaną zaproszeni do II i III etapu. Po każdym etapie będzie prowadzony ranking w podziale na województwa, powiaty i szkoły – osobny dla każdej grupy wiekowej.

Organizatorem konkursu jest Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod, przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Zapraszamy Państwa do rejestracji i zgłaszania swoich uczniów. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz rejestracyjny znajdziecie Państwo na stronie instalogik.pl.

www: www.instalogik.pl
email: instalogik@instalogik.pl