Zakończenie roku szkolnego 2021/22

Pierwszy raz od czasu pandemii wróciliśmy do tradycji uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Poranek rozpoczął się od modlitwy dziękczynnej za szczęśliwy przebieg rocznej edukacji, po czym uczniowie klas siódmych zaprezentowali program artystyczny ,,Lekcja jak marzenie". W jego trakcie pożegnaliśmy odchodzących na emeryturę  Grażynę Nowak i Andrzeja Lipkę. Punktem kulminacyjnym programu był występ nauczycielskiego chóru, który specjalnie dla emerytów zaśpiewał piosenkę  z repertuaru ABBY, ale ze zmienionym tekstem:

Mamma mia, dziś jesteśmy tu
Tak, tak, po raz już ostatni
Mamma mia, czy wrócimy znów
Do tych wszystkich twarzy bratnich?
Tak, mamy serca płaczące
Choć usta są śpiewające
Bye, bye, tak musimy odejść stąd
Mamma mia, teraz wiemy to
Że to był ostatni w szkole rok .

Wzruszające było pożegnanie obojga nauczycieli przez wójta Krzysztofa Obrzuta, który wspominał początek ich pracy w rudzinieckiej szkole.

Następnym punktem programu było uroczyste wręczenie świadectw, dyplomów, nagród uczniom wyróżniającym się w nauce lub szczególnie zaangażowanym w życie szkoły. Na pamiątkę wspólnych chwil spędzonych w naszej szkole wręczyliśmy drobny upominek uczniom z Ukrainy.

Na koniec pani Dyrektor Karina Hassa podziękowała wszystkim za ten rok szkolny,  złożyła uczniom wakacyjne życzenia, a pani Wiktoria przetłumaczyła przemówienie na język ukraiński.

Uczniowie pobiegli do swoich sal, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa, po czym z uśmiechami na twarzy wyszli ze szkoły, by wreszcie rozpocząć wymarzone wakacje.

Mamy nadzieję, że wszyscy wrócimy we wrześniu zdrowi i bezpieczni. Do zobaczenia:)