Konkurs recytatorski- ROK SZYMBORSKIEJ

Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszamy uczniów klas 4-8. Uczestnicy przygotowują do prezentacji jeden utwór. Wiersz należy wybrać z listy podanej niżej.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Wisławy Szymborskiej, ukazanie jej wartości i piękna, prezentacja oraz promocja utalentowanych recytatorów, a także rozwijanie zainteresowania poezją noblistki.

Uczestnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: klasy 4-6 i klasy 7-8.

Prezentacje ocenione zostaną przez polonistki.

Ocenie podlegać będzie m. in. interpretacja, kultura słowa, pamięciowe opanowanie tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

TERMIN KONKURSU - 21 listopada 2023 r..

Do 6 listopada należy zgłosić chęć udziału w konkursie swojej polonistce.

Utwory do wyboru dla klas 4-6:
1. Wzrastanie
2. Atlantyda
3. Wiersz ku czci
4. Sen starego żółwia
5. Może to wszystko

Utwory do wyboru dla klas 7-8:
1. Cebula
2. W zatrzęsieniu
3. Mapa
4. Widziane z góry

Wszystkie utwory można znaleźć w Internecie. W razie pytań i problemów prosimy o zgłaszanie się do W. Dymel i E. Latoski.

Nagrody dla laureatów:

nagrody rzeczowe, szóstki z języka polskiego, możliwość reprezentowania szkoły w konkursach recytatorskich.