II etap konkursu o Szymborskiej za nami:)

Uzbrojonych w komórki z dostępem do Internetu 28 uczniów z klas od V do VIII wzięło dzisiaj, 28 listopada, udział w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej. Wypełnili test  w Quizziz. Udało się bez większych kłopotów technicznych rozegrać turniej i od razu poznać wyniki.

Zwyciężczyniami zostały Emilka z kl. VIII i Emilka z kl. VII a ( 17/20 punktów).

II miejsce zdobyły Małgosia z kl. 6a oraz Nicola z kl. 7a ( 16/20 punktów).

III miejsce  z wynikiem 15/ 20 punktów zajął Dominik z kl. 6a

Cała piątka otrzymała od organizatorek konkursu -E. Latoski i W. Dymel- przepustkę do II etapu, gdzie będą rywalizować o nagrody rzeczowe. Gratulujemy.

ZASADY GRY - II etap

Wtorek- 5 grudnia, lekcja 2

Wielka piątka, która przeszła do II etapu konkursu wiedzy o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej, tym razem zagra w grę planszową.

Rozgrywkę rozpocznie od rzucenia kostką Emilka z kl. 8, potem Emilka z 7a, po nich- Małgosia z 6a, Nicola z 7a, stawkę zamknie Dominik z 6a.

Uczestnicy przesuwają się po planszy zgodnie z ilością wyrzuconych oczek na kostce do gry. Muszą odpowiedzieć na pytania lub wykonać zadania związane z tematem konkursu. Jeśli udzielą nieprawidłowej odpowiedzi lub nie wykonają zadania ( decydują o tym nauczycielki), tracą kolejkę.

Jeśli gracze zatrzymają się na polu, na którym już był inny gracz, otrzymują niewykorzystane pytania/zadania z wcześniejszych pól.

Niektóre pola to bonusy, m. in. niespodzianki.

Wygra osoba, która pierwsza przekroczy metę lub w momencie końca ustalonego z graczami czasu będzie najbliżej mety. O miejscach II- V zdecyduje  również kolejność na planszy.

Zaraz po zakończeniu gry nastąpi rozdanie nagród.

Miłej zabawy:)