Jestem Twoją bajką, czyli wyprawa do kina.

16 stycznia klasy IV i V wybrały się do kina na ,,Akademię Pana Kleksa" wraz ze swoimi wychowawcami i polonistką. Byliśmy ciekawi nowego Kleksa. Refleksjami podzielimy się na lekcjach polskiego. Najciekawsze opinie opublikujemy.

Malwina klasa 4 a

"Akademia Pana Kleksa" podobała mi się, ponieważ podobała mi się książka. Tylko w filmie było inaczej, mimo tego i tak było ciekawie. Lecz nie oglądałabym filmu, żeby napisać sprawdzian, ponieważ było dużo zmian, na przykład były tam dziewczyny i nie każdy bohater miał imię  na literę A.  Pamiętam też, że Albert był robotem i podejrzewam, że był on wynalazkiem Filipa.

Dominik klasa 5b

Moim zdaniem film był ciekawy. Śmieszne akcje to scena, w której ptak Mateusz zamieniał się ptaka lub w człowieka. Była super muzyka, na przykład jak dzieci śpiewały. Pod koniec filmu było dużo napięcia, ponieważ nie wiadomo było, czy dzieci i Pan Kleks uratują akademię. Na szczęście się udało. Film mi się bardzo podobał.

Julia klasa 4b

Moim zdaniem film był świetny. Bardzo podobał mi się pomysł zmienienia treści  książki. Według mnie Tomasz  kot bardzo dobrze zagrał Pana Kleksa. Uważam też, że scena jak Albert tonie, jest bardzo wzruszająca. Świetnie wykonane efekty specjalne i graficzne.  Fajnym pomysłem było to, że po pierwsze grały dzieci z całego świata, a po drugie wciągająca historia Mateusza. jedynym Słabym punktem było to, że nagle Pan Kleks był wujkiem Ady. Trochę bez sensu.

Moja ocena filmu jest bardzo wysoka.

Laura klasa 4 b

Moim zdaniem ten film był super. Najbardziej podobała mi się scena na końcu, jak Ada weszła do domu i zobaczyła Alberta.  To było wzruszające. Najsmutniejszy moment, według mnie, był wtedy, kiedy Mateusz został złapany do klatki. Kolejna smutna scena, kiedy Ada chciała uratować Alberta, ale jej się nie udało i Albert wpadł do jeziora.

Hania klasa 4b

Bardzo spodobała mi się akademia,  a szczególnie to co było na zewnątrz czyli różowe drzewa i furtki do bajek. Podobało mi się też że Kleks i  Mateusz byli zabawni.  Najlepszą sceną  była zamiana ptaka w człowieka. podobał mi się Albert, czyli przyjaciel Ady.  Główna bohaterka była odważna, miła i dobra.  ale nie podobało mi się, że wszystko było zbyt szybko.

Gosia klasa 5a

Moim zdaniem to nie była zwykła i tradycyjna Akademia. Było nawiązanie do Harrego Pottera. Aktorzy bardzo dobrze zagrali swoje role.  Akcja trzymała w napięciu. Przesłanie-  nikt nie rodzi się zły.

Bardzo polecam obejrzeć ten film.

Sonia, kl. 5a

Film pod tytułem "Akademia Pana Kleksa" bardzo mi się podobał. Podobała mi się gra aktorów. Myślę, że Daniel Walasek idealnie zagrał rolę Vincenta, czyli księcia wilkusów. Film był też smutny, na przykład gdy Albert umiera. "Akademia Pana Kleksa" miała również przekaz, że człowiek nie rodzi się zły. Bardzo polecam.

Max klasa 5a

W filmie pod tytułem "Akademia Pana Kleksa" było wiele przepięknych efektów dźwiękowych i wizualnych. Podobała mi się gra aktorska Tomasza Kota, w którym wcielił się w rolę pana Ambrożego Kleksa. Było także wiele przepięknych utworów muzycznych wykonanych przez czołowych twórców. Nie podobało mi się minimalne przywiązanie do książki, na której opierał się ten film. Miał na celu pokazać, że bardzo ważna jest empatia i wiara. Pojawiło się także wiele nawiązań do innych opowieści i mitów. Przykładem jest scena, w której pojawia się Ikar.

Film jest warty polecenia.

Weronika klasa 5a

Bardzo mi się podobał aktor Daniel Walasek, który grał rolę księcia wilków. Podobała mi się również muzyka, wystrój, aktorzy jak i Ada Niezgódka, która uratowała Mateusza i Pana Kleksa. Uważam, że Ada była odważna, przekonała księcia Wilków, żeby nie zabijał Mateusza. Przełamała strach i podeszła do psa. Bardzo polecam ten film wszystkim, ponieważ był on ciekawy, śmieszny, smutny i radosny.

Maja klasa 5a

Moim zdaniem film "Akademia Pana Kleksa" na początku był trochę niezrozumiały. Nie było wiadomo, o co chodzi. Najbardziej podobała mi się aktorka, która grała Adę i Pana Kleksa. Piosenka, którą śpiewała Sanah. Bardzo mi się podobała. Myślę, że przesłanie dla młodych było takie, żeby zrozumieć ból innych i nie zapominać o dobrych wspomnieniach. Było dużo nawiązań do Harrego Pottera. Polecam każdemu, aby obejrzał film.

Kamila klasa 4b

Uważam, że ,,Akademia Pana Kleksa” zarówno film jak i książka są bardzo ciekawe. Najbardziej podobał mi się aktor Tomasz Kot, zagrał znaczącą rolę- wcielił się w Ambrożego Kleksa. Bardzo podobała mi się piosenka Sanah ,,Jestem twoją bajką”.

Ewa klasa 4 b

Moim zdaniem film "Akademia Pana Kleksa" ma zupełnie inną historię  niż ta w książce.  W filmie chodziło głównie o to, że wilkusy chciały zabić Mateusza i zniszczyć akademię. Najbardziej podobało mi się w filmie to, że był fantastyczny. Sceny z wilkusami budziły w ciele adrenalinę. Moim ulubionym bohaterem jest Vincent, który był groźny i straszny.

Według mnie "Akademia Pana Kleksa" to najlepszy film na świecie.