Życzenia i podsumowania

Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele!

Dobiegł końca szczególny rok szkolny 2019/2020. Kiedy się zaczynał, nikt z nas nie przypuszczał, z czym będziemy zmuszeni się mierzyć. Przyszło nam stanąć oko w oko z pandemią, która zmusiła nas do wielu nowych, podejmowanych po raz pierwszy działań. Zwyczajny, jak każdego roku, wysiłek musiał zostać zdwojony.

Od marca 2020 roku uczyliśmy się i nauczaliśmy zdalnie. Po raz pierwszy w historii szkolnictwa zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, a także w niespotykanej dotąd skali sami rodzice podejmowali zadania nierzadko wykraczające poza dotychczasowe umiejętności. Nowa sytuacja wystawiła nas wszystkich na próbę. Z tej próby jednak wyszliśmy zwycięsko. W czasie trwania trudnych miesięcy przymusowej izolacji każdy z nas wkraczał codziennie na nieznaną ziemię.

Wierzymy, że ten indywidualny wysiłek podejmowany w czterech ścianach, w dużej mierze  przed monitorem komputera okaże się cenny i przyniesie wielkie korzyści. Pragnę podziękować wszystkim za wysiłek, nowatorskie rozwiązania, systematyczność, wyrozumiałość i upór w dążeniu do celu.

Szczególne słowa kieruję do uczniów kończących w tym roku klasę ósmą. Tegoroczny egzamin ósmoklasisty sprawdzał tym razem nie tylko wiedzę, ale i Waszą odpowiedzialność, dojrzałość, systematyczność i upór. Zdaliście ten egzamin wspaniale.

Współczesny świat stawia przed nami nowe wyzwania. Minione miesiące pokazały, że potrafimy im sprostać!

Z nadzieją na szybkie opanowanie epidemii życzę wszystkim zdrowych, bezpiecznych i spokojnych wakacji!

Karina Hassa