1 września- rocznica wybuchu II wojny światowej.

,,Mieliśmy osiemnaście lat i zaczęliśmy miłować świat i istnienie; kazano nam do tego strzelać. Pierwszy granat, który padł, trafił w nasze serca."

/Erich Maria Remarque/

1 września dla większości z nas to data rozpoczęcia zajęć w szkole. Musimy jednak pamiętać, że dla wielu z naszych przodków ten dzień kojarzy się z innym wydarzeniem- wybuchem II wojny światowej. Nie możemy o tym zapominać, żeby nigdy więcej historia się nie powtórzyła.

Z powodu pandemii w szkole  nie odbyła się uroczysta akademia, podczas której przypomnielibyśmy Wam, uczniowie, o tej tragicznej rocznicy. Jednak nie zapominamy! Jest wiele filmów dokumentalnych, materiałów w Internecie- skorzystajcie z nich, by pogłębić swoją wiedzę o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.