GMINNY KONKURS POSWIĘCONY ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI ALFREDA SZKLARSKIEGO

SPRAWOZDADANIE

Z REALIZACJI GMINNEGO KONKURSU POSWIĘCONEGO ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI ALFREDA SZKLARSKIEGO

W 100 ROCZNICĘ JEGO URODZIN PT. BARWNY ŚWIAT PRZYGOD TOMKA WLMOWSKIEGO

W dniach od 15września do 24 października  2012r. był realizowany,  w ramach współpracy  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu  z Publiczną  Biblioteką  Gminną oraz Powiatową   Biblioteką Publiczną  w Gliwicach, konkurs czytelniczy pt. Barwny świat przygód Tomka Wilmowskiego poświęcony życiu i twórczości Alfreda Szklarskiego  w 100- tną rocznicę jego urodzin. Wzięło w nim udział 21 uczniów z terenu gminy Rudziniec

Myślą przewodniątego konkursu był słowa poety Juliana Tuwima:

,,Czytanie rozwija rozum młodzieży,
kształtuje charakter,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w  przeciwnościach"

Głównym celem konkursu było przybliżenie twórczości i sylwetki pisarza oraz rozwijanie kreatywności i zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Realizacja założeń konkursu przebiegała w czterech kategoriach

• quiz literacki
  • komiks
  • recenzja książki Tomek w krainie kangurów
  • ilustracja przygód Tomka Wilmowskiego
  • hasło

Jury w składzie: mgr Ewa Borkowska- Pankowska, mgr Krystyna Wołoch,  mgr Sylwia Welik,  mgr Grażyna Dittrich, mgr Janina Drozd  przyznało w poszczególnych kategoriach następujące miejsca z:

• quizu literackiego

1.Natalia Golombek

2. Grzegorz Lindner

3. Aleksandra Hasa

• komiks

1. Natalia Kozubik

2.Nikola Wesoły

3.Aleksandra Hasa

• recenzja książki Tomek w krainie kangurów

1. Mirela Pietrzik

2. Karolina Sadło

3.Monika Jankowska

• Wyróżnienia za ilustrację do cytatu:

1. Agata Kalinkowska

2. Natalia Marks

• Wyróżnienie za hasło:

Julia Siwczyk

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i wspaniałe, cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez  Gminną bibliotekę w Rudzińcu, Powiatową Bibliotekę Publiczną w Gliwicach i Zespół Szkolno- Przedszkolny w Rudzińcu.

Konkurs tak spodobał się uczniom, że  podczas miłego spotkania z organizatorami  oraz w trakcie dyskusji poświęconej twórczości pisarza, już  pytali o następny tego rodzaju konkurs.

Janina Drozd