WYCIECZKA DO WIEDNIA

Dnia 12 grudnia 2012 roku odbyła się wycieczka szkolna do jednego z krajów niemieckojęzycznych, który jest królestwem kawy, ciasta i wiecznie żywej muzyki klasycznej,  czyli do Austrii. 33- osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się na podbój pięknego, zimowego Wiednia.

Atrakcji nie sposób zliczyć. W jeden tylko dzień zdołalismy zwiedzić: Pałac Schönbrunn wraz z kolumnadą zwaną Gloriettą, wiedeński Ring (Ringstrasse), Hofburg (wiedeński pałac), Katedrę Św. Szczepana, Muzeum Techniki oraz Muzeum Historii Naturalnej. Najbardziej wyczekiwaną ciekawostką turystyczną i „gwoździem programu” był Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu (der Weihnachtsmarkt in Wien). Podczas zwiedzania jarmarku można było zakupić pamiątki, prezenty pod choinkę jak i smaczne perniki świąteczne (Lebkuchen). To wspaniała okazja do lepszego poznania dorobku narodowego Austrii i Wiednia, jak i rozwinięcia umiejętmności posługiwania się językiem niemieckim w naturalnych warunkach. Zmęczeni, ale zachwyceni i  pełni wrażeń wróciliśmy do domu.