DZIEŃ KOBIET

Piękna płeć świętowała 8 marca. Były kwiaty, film i jabłko...

W hollu szkoły już przed godziną 8.00 pojawił się napis ,,Kobieta jest arcydziełem wszechświata". Była to zapowiedź, że 8 marca, czyli legendarny Dzień Kobiet, nie zostanie potraktowany milczeniem. Chociaż wiele osób lekceważy to święto jako przeżytek komunizmu, jednak nam się wydaje, że jest lepsze od wielu zapożyczonych z Ameryki. A kobietę warto docenić i poświęcić jej choć chwilę uwagi.

W tym roku program obchodów Dnia Kobiet obejmował klasowe ,,imprezy" wręczania kwiatów i prezentów oraz projekcję filmu kabaretowego na podstawie ,,Pamiętników Adam i Ewy" M. Twaina. W rolę Adama wcielił się Szymon Brzoza , a partnerowali mu przebrani w kobiece stroje Ewy koledzy z IId: Paweł Fuchs, Paweł Plichta, Patryk Nowara, Mateusz Ryborz, Piotrek Kijas. Aktorzy zebrali zasłużone brawa zgromadzonej publiczności.

Po projekcji chłopcy rozdali dziewczętom symboliczne jabłka ,,dla najpiękniejszej".