KOSMICZNY DZIEŃ WIOSNY

Przywitaliśmy wiosnę podsumowaniem projektu edukacyjnego ,,Z astronomią za pan brat ... i nie tylko". Galaktycznie ciekawy konkurs, gwiazdy na dywaniku, parada kosmitów to tylko kilka atrakcji tego dnia.

Zaczęło się już w październiku 2012 roku, kiedy to pani Teresa Korus-Nowacka podzieliła się z uczniami swoim pomysłem przeprowadzenia projektu edukacyjnego poświęconego astronomii. W kosmicznie szybkim tempie projekt został rozpropagowany wśród gimnazjalistów i ich rodziców. W działania włączyli się nauczyciele innych przedmiotów: j. polskiego, języków obcych, historii, techniki, plastyki. Młodzież zaczęła przygotowywać albumy o planetach i znakach zodiaku, uwzgledniające ich  mitologiczną proweniencję, gry planszowe, filmy, kosmiczne pojazdy czy projekty strojów kosmitów.A przede wszystkim poszerzać swoją wiedzę astronomiczną, bo czekał ich konkurs wiedzy na zakończenie projektu.

19 marca w hollu szkoły powstała wystawa najciekawszych prac uczniów, którą mogli podziwiać rodzice przybyli na wywiadówkę.

Jednak największe kosmiczne szaleństwo ogarnęło gimnazjum 21 marca. Na trzech ostatnich lekcjach odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego. Uczniowie poszczególnych klas rozsadzeni w różnych punktach sali stanowili barwną galaktykę. Hala zamieniła się w układ Słoneczny.  3b miała na sobie żółte koszulki, buty, 2b- zielone spodnie czy bluzy, a 2c wyróżniała się nieskazitelną bielą.

Mistrzami ceremoniału zostali Szymon Brzoza oraz Karina Nowak i Martyna Sztyrc. Sprawnie przeprowadzali konkurencje dla trzyosobowych drużyn oraz rozdzielali zadania dla widowni. Jury, któremu przewodziła pani wicedyrektor Grazyna Chęcińska, oceniało na bieżąco dokonania zawodników. W przerwach między konkurencjami ogłoszono wyniki konkursu MITOLOGICZNY POLSKI ( I miejsce klasa IId,II miejsce- IIb, a trzecie- IIc).   Poznaliśmy również szkolną gwiazdę sportu, nauki, sceny, korytarzy, mody, wschodzącą gwiazdę i tego, który spadł z kosmosu.

Poszczególne konkurencje polegały miedzy innymi na rozwiązywaniu krzyżówek, odpowiedzi na wylosowane pytania, układania rozsypanki. Z wielkim zainteresowaniem spotkała się parada modelek i modeli w zaprojektowanych przez siebie kosmicznych strojach.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że zwyciężyła klasa 1d przed 3a. Na trzecim miejscu podium znalazły się dwie klasy: 3c i 1a. Na kolejnych miejsach uplasowały się:2a,3b,1c,2b,2c,2d.

-Serdeczne gratulacje dla zwycięskich drużyn oraz wszystkich uczestników za wkład pracy i umiejetność pracy zespołowej. Mamy nadzieję, że choś trochę pozwoliło to poznać nabliższe ,,kosmiczne podwórko", czyli nasz UKŁAD SŁONECZNY- podsumowały organizatorki T. Korus-Nowacka i A. Strzyteska.

Więcej zdjęć można zobaczyć w zakładce Galeria

.