Dni otwarte 2013

DNI OTWARTE W GIMNAZJUM IM JANA PAWŁA II W RUDZIŃCU

Dnia 5 kwietnia 2013r. odbyły się Dni Otwarte w naszym gimnazjum im.  Jana Pawła II przygotowane przez panią Janinę Drozd. Wszystkich przybyłych gości witali w pięknych strojach ludowych członkowie naszego gimnazjalnego kółka folklorystycznego. Uroczystego otwarcia dokonała pani dyrektor Ewa Borkowska-Pankowska.

Z okazji tego spotkania uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami mieli nie tylko możliwość zwiedzenia naszej szkoły, ale i obejrzenia prezentacji o szkole, jej działalności m.in. o projektach, imprezach, wystawach, konkursach, zajęciach pozalekcyjnych i wynikach z egzaminu itp. Następnie odbyło się spotkanie z gimnazjalistami z różnych klas, którzy opowiadali młodszym kolegom o szkole, spotkanie to zakończyło się debatą.  Padało wiele pytań, na które odpowiadali nie tylko Karolina Suchan z kl. I,  Irek Sobstyl z kl. II i Daniela Schwedka z kl. III,  ale przede wszystkim pani dyrektor Grażyna Chęcińska, która wnikliwie udzielała odpowiedzi na różne pytania przyszłych gimnazjalistów.  W czasie przerw szóstoklasiści  zwiedzali pod opieką starszych kolegów szkołę. Zaproszeni goście  mieli też możliwość obejrzenia laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Gwary w ich zwycięskich występie. Ponadto mogli też obejrzeć wystawę, zorganizowaną w trakcie realizacji projektu Z astronomią za pan brat  oraz wziąć udział w konkursie wiedzy o naszym gimnazjum. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

Sądzimy, że nasza szkoła spodobała się gościom, bo robili wiele zdjęć i głośno zachwycali się salami, halą, nawet występami, a my cieszymy się, że mogliśmy chociaż w niewielkim stopniu pokazać im jakie  możliwość do rozwoju  stwarza im nasze gimnazjum i liczymy na spotkanie w nowym roku szkolnym!!!.

HARMONOGRAM

DNI OTWARTYCH  W GIMNAZJUM - 5 KWIECIEŃ 2013 r. OD GODZ. 9.00- 11.00

Lp.

Planowany przebieg dni otwartych

1

Przywitanie gości i zapoznanie z harmonogramem

5 min

2

Prezentacja promująca gimnazjum

• Klasopracownie i ich wyposażenie
  • Zajęcia pozalekcyjne
  • Imprezy kanoniczne i komercyjne
  • Wycieczki
  • Troska o ucznia (pomoc w nauce, w trudnej sytuacji materialnej oraz działania pedagoga i psychologa)
  • Osiągnięcia dydaktyczne, sportowe, artystyczne itp.

3

Debata pt.    Gimnazjum w Rudzińcu- szkoła pełna magii, która rozwija i inspiruje! Spotkanie uczniów kl. VI ze starszymi kolegami

(Propozycje

6.

Zwiedzanie szkoły- sale nr 5, 7, 8, 13, 12, 14, 15

7.

Ogłoszenie wyników konkursu i pożegnanie

5 min

.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie e- mailem przybycia i podanie liczby osób oraz wyznaczenie jednej osoby do konkursu wiedzy o gimnazjum w Rudzińcu.

Pytania konkursowe związane będą z przedstawioną prezentacją i znajomością realiów szkoły. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Serdecznie zapraszamy!!!

Informacje prosimy przesłać na adres szkoły do 27.03.2013r.