ZNAMY NAJLEPSZYCH CZYTELMANIAKÓW.

Miłośnicy książek zakończyli swoje zmagania. W finale przystąpili do gry, której celem było wykazanie się ogólną wiedzą o książce.

19 kwietnia 2013 r. rozstrzygnęliśmy rywalizację w ramach Czytelmaniaków. Piątka uczestników, która pozostała aż do finału- Ola Hasa, Żaneta Kulpok, Patrycja Leksy, Magda Spyrka i Irek Sobstyl- przystąpiła w bibliotece do gry. Rzut kostką decydował o kolejności graczy na planszy. Musieli odpowiedzieć na pytania związane z historią książki, z terminologią biblioteczną,  wyjaśniali frazeologizmy czy podawali nazwiska pisarzy, wśród nich literackich laureatów Nagrody Nobla. Pierwsze do mety dotarły Żaneta Kulpok i Patrycja Leksy. Po dogrywce wygrała  uczennica klasy Ia, natomiast przedstawicielka 2d zajęła II miejsce. Kolejne pozycje przypadły- Magdzie Spyrce, Oli Hasie i Irkowi Sobstylowi. Ten ostatni nie miał szczęścia w grze, wyrzucając kilka razy jedno oczko.

Nagrody dla zwycięzców i wszystkich uczestników zostaną wręczone podczas apelu. Należy jednak podkreślić, iż największą nagrodą dla Czytelmaniaków jest fakt, iż poszerzyli swoje horyzonty i zyskali drugie życie zgodnie z tym, co powiedział Umberto Eco ,,Kto czyta książki, żyje podwójnie".