Niezwykły spektakl

To był  naprawdę niezwykły spektakl!

22 marca 2013r.,  zachęconych do wyjazdu przez panią dyrektor Grażynę Chęcińską, 58 uczniów naszego gimnazjum wraz z Panią Janiną Drozd i Wiolettą Gołąbek udało się do Domu Kultury w Strzelcach Opolskich na spektakl  ptCena sumienia w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacyjnego im. Adama Mickiewicza.

Utwór ten oparty na naszych lekturach szkolnych opowiadał o czasach współczesnych, w których panuje znieczulica, pieniądz określa świadomość, a uczciwość jest głupotą. Był to spektakl skierowany do nas młodych, gdyż to my będziemy żyć i pracować w tych czasach i zostaniemy zmuszeni do dokonywania wyborów pomiędzy dobrem a złem, a świat już  wabi nas pokusami.

Nie lubimy lektur, nie przepadamy za teatrem, jednak ten spektakl zmusił nas do myślenia i zadania sobie pytania co wybralibyśmy karierę i bogactwo za każdą cenę, czy też ciernistą drogę uczciwości i człowieczeństwa. Może teraz, gdy jesteśmy tacy młodzi nie ma to tak dużego dla nas znaczenia, ale kto wie, może nie jeden z nas przypomni  sobie tę sztukę wtedy, gdy będzie musiał dokonać wyboru, bo to wybory , których dokonujemy w życiu kształtują nas.  Chcieliśmy też podkreślić fakt, że nie każda lektura jest nudna, zwłaszcza wtedy, gdy jest ciekawie przedstawiona!

Wartka akcja, świetna gra aktorska, doskonała nowoczesna  muzyka i głęboka problematyka tego dzieła to klucz do zrozumienia i zainteresowania tym spektaklem młodego widza, czyli nas.

Jesteśmy bardzo zaszczyceni tym, że chociaż na widowni siedziało mnóstwo gimnazjalistów z różnych szkół, to tylko my, gimnazjaliści z Rudzińca, otrzymaliśmy od aktorów autografy, które z dumą  prezentujemy poniżej. To chyba dobrze o nas  świadczy!