"Podajmy sobie ręce"

„Podajmy sobie ręce” pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole dnia 8 maja 2013 r. coroczne spotkanie integracyjne z osobami niepełnosprawnymi.

Zaproszonymi gośćmi były pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej w Sośnicowicach, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie – Koźlu oraz osoby niepełnosprawne z opiekunami z terenu gminy Rudziniec.

Spotkanie to zaszczyciła  pani sołtys Rudzińca Teresa Heller. Młodzież i grono pedagogiczne jak zwykle zachwyciło się występem podopiecznych ze Sośnicowic, które w tym roku było na nutę góralską. Na terenie szkoły odbył się także kiermasz rękodzieła z WTZ, który chętnie był oblegany przez  kupujących  uczniów. Spotkanie to wywarło pozytywne wrażenie na uczniach i dowiodło, że należy organizować takie spotkania.