"Żywa lekcja" wiedzy o społeczeństwie

17.03. 14 r. uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. W. Gołąbek mieli okazję uczestniczyć w "żywej lekcji" wiedzy o społeczeństwie, a dokładniej w pracach samorządu terytorialnego naszej gminy - w obradach Komisji Rady Gminy. Spotkanie z przedstawicielami Gminy Rudziniec - z P. wójtem i radnymi odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudzińcu.

Podczas spotkania młodzież zaprezentowała swoje "pobożne życzenia" dotyczące swoich miejscowości - swojej małej ojczyzny: co chcieliby zmienić, co im sie nie podoba w miejscowości, w której mieszkają. Po wystąpieniu młodych reprezentantów naszej gminy, odbyły sie obrady Komisji, również w obecności naszych uczniów.

Była to świetna lekcja uzupełniająca wiedzę z zakresu samorządu lokalnego, tym bardziej, że młodzież mogła w niej uczestniczyć.