Kolejna wycieczka do Rzymu

Pielgrzymka Szkół św. Jana Pawła II do WŁOCH

Termin: 8 – 14 kwietnia 2015

Program:

Dzień 1. Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd do Wiednia. Zwiedzanie: Ringstraβe – Ratusz, Parlament, Teatr, Opera, Muzeum Historii Sztuki; katedra św. Szczepana; Hofburg – pałac władców Austrii; Schönbrunn – pałac cesarza Leopolda I. Przejazd do hotelu w okolicach Wiednia na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Wyjazd w dalszą drogę do Wenecji, gdzie zwiedzamy Plac i Bazylikę św. Marka, Piazzettę di San Marco, Pałac Dożów, Budynek Prokuracji Starej i Most Westchnień. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Werony. Zwiedzanie: Dom Julii, Dom Romea, Piazza delle Erbe, czas na zakup pamiątek. Przejazd do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Przejazd do Watykanu na audiencję u Ojca Św., nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II, zwiedzanie placu i Bazyliki św. Piotra, czas na posiłek z włoską pizzą. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Powrót do Rzymu na dalsze zwiedzanie miasta: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Colosseum, Forum Romanum, Plac Wenecki, Panteon, Plac Navona i Plac Hiszpański. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Nawiedzenie grobu św. Franciszka, następnie spacer średniowiecznymi uliczkami do Placu Comune, nawiedzenie miejsc związanych z urodzeniem i dzieciństwem św. Franciszka: oratorium San Francesco Piccolino i Chiesa Nuova, nawiedzenie bazyliki św. Klary, gdzie znajdują się jej doczesne szczątki. Wyjazd od Rimini. Zakwaterowanie, czas na spacer po plaży, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przyjazd w godzinach nocnych.

Cena: 1650 zł

Świadczenia: przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, regulowanymi siedzeniami, video i barkiem, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, 6 noclegów w hotelach, pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami, 6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji, podatek klimatyczny, opieka pilota.

Dodatkowo płatne w autokarze (30 EUR): napoje do obiadokolacji, bilety wstępów, przewodnik lokalny, przejazdy metrem w Rzymie, słuchawki.

Zapisy do 28 lutego 2015.