Warsztaty językowe

Przygodowa podróż po Niemczech

Warsztaty językowe Instytutu Goethego

W dniu 4.11.15 uczniowie kl.3a uczący się języka niemieckiego (j.nmn) mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach językowych Instytutu Goethego. Odbyły się one w Mediotece IG w Katowicach.

Podczas zajęć przeprowadzonych przez p. Monikę Mozler-Wawrzinek uczniowie poznali nie tylko nowe słowa i zwroty ale przede wszystkim odbyli interesującą podróż po wybranych obszarach Niemiec. I tak zagościli w Alpach i nad morzem(Ostsee/Nordsee) w Berlinie i Schwarzwaldzie.”Podróży” towarzyszyły gry i rywalizacja na punkty. Nagrody rzeczowe otrzymały: Sonia Bemś, Julia Szewerowska oraz Julia Rapsiewicz. Ponad to nasza pracownia językowa pozyskała ścienną mapę polityczną Niemiec, która to już zawisła w sali nr.5.Serdecznie dziękujemy!

Barbara Prause-Pietrek

Nauczyciel języka niemieckiego