WYBUCHOWA CHEMIA

Ciekawa lekcja? Okazuje się, że jest to możliwe. Wystarczy tylko trochę ognia i poczucia humoru.

Część uczniów gimnazjum miała okazję uczestniczyć w tzw. ,,dniu chemicznym" przygotowanym przez Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. Najpierw gimnazjaliści podczas warsztatów przeprowadzali  samodzielnie doświadczenia i eksperymetowali z zestawem doświadczalnym. Zwieńczeniem,, chemicznego dnia" był pokaz efektownych doświadczeń wabiących dzwiękiem i barwą. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w ich przeprowadzeniu, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Mogli podpalić ławkę, zorganizować wybuch, a wszystko pod czujnym okiem profesjonalistek- pracownic Centrum Chemii -Joanny Sułkowskiej i Joanny Stachnik oraz pani Beaty Iłczyk-Kroworz-oragnizatorki imprezy.

Należy podkreślić, że obie panie Joasie natychmiast zyskały sympatię uczniów, głównie dzięki charyzmie i poczuciu humoru. Młodzi ludzie chętnie brali udział w zajęciach i pokazie. Oby więcej takich lekcji.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.