LAJKUJEMY SIENKIEWICZA

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z twórczością Henryka Sienkiewicza.

Kto?

Dobierzcie się w 4-osobowe zespoły ( z dowolnych klas), nadajcie sobie nazwę i zgłoście się do p. W. Dymel.

Do kiedy?

Zgłoszenia zespołów będą przyjmowane do 14 września 2016r.

Jak?

Każda drużyna w trakcie rozwiązywania poszczególnych zadań konkursowych będzie gromadziła na swoim koncie punkty za zajęcie odpowiednich miejsc w 5 etapach naszej zabawy:

1 miejsce- 10 p.

2 miejsce- 8 p.

3 miejsce- 6p.

4 miejsce – 4p.

Kolejne miejsca- 2p.

O p. otrzymuje się tylko w przypadku niewykonania zadania.

Kolejne etapy konkursu będą ujawniane po zakończeniu wcześniejszych na stronie internetowej gimnazjum. Żeby uchylić rąbka tajemnicy będą one tak zatytułowane:

1. WSZYSCY CZYTAJĄ SIENKIEWICZA.
  2. SIENKIEWICZ W MODELINGU.
  3. RECEPCJA SIENKIEWICZA.
  4. POSZUKIWANIE ZAGINIONYCH BOHATERÓW.
  5. WIEDZOLOTEK.

Jaka nagroda?

Wygra drużyna, która po zakończeniu 5 etapu, zgromadzi największą ilość punktów ( przewidziana dogrywka w przypadku równej ilości punktów 2 zespołów). Nagrodą będzie wejście do pokoju zagadek ( open the door) w Gliwicach w terminie ustalonym wspólnie przez zwycięzców i organizatorów, w czasie zajęć lekcyjnych.

Kolejne drużyny, które uplasują się na II i III  miejscu, otrzymają nagrody rzeczowe.

Ile?

Konkurs rozpoczniemy od 15 września, natomiast ostatni etap odbędzie się w grudniu.

Warunek?

Żeby konkurs mógł się odbyć, musi zgłosić się co najmniej 5 drużyn.

Jakie powieści Sienkiewicza?

• Trylogia ( ,,Ogniem i mieczem”, ,,Potop”, ,,Pan Wołodyjowski”)
  • ,,Krzyżacy”
  • ,,Latarnik”
  • ,,Sachem”.

Książki możecie wypożyczyć w szkolnej i gminnej bibliotece albo znaleźć na półkach z książkami w Waszym domu lub u dziadków. Dobrze poszukajcie i zacznijcie czytać już dzisiaj!

Kto organizuje?

Polonistki Wam to wymyśliły i mają nadzieję, że będziecie się dobrze bawić.

CZEKAMY NA WAS!!! ZGŁOŚCIE SIĘ JUŻ DZIŚ!!!