Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

1 września o godzinie 8;00  nabożną Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Rudzińcu rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/17. Około 9.00 w hali sportowej odbyła się akademia, którą zainagurował pan Dyrektor Leszek Zając.

Występ uczniów z klas I, II i III, według scenariusza Pani Barbary Czerneckiej, przypominał najważniejsze wydarzenia z minionych wakacji: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, Szczyt NATO w Warszawie, Światowe Dni Młodzieży z udziałem Ojca Świętego Franciszka w Krakowie oraz  Olimpiada w Rio.

Piłkarzem zechciał być Tobiasz Kafanke, żołnierza zagrał Jakub Majewski, a Papieżem stał się Amadeusz Czernecki. W tłum wiwatujących dziewczyn wcieliły się: Ola Klencz, Dominika Golbe, Milena Röcker oraz Marta Stolorz. Asia Michalska zamieniła się na chwilę w Amorka. Plakaty informujące o tym wydarzeniu przygotowały: Julia Kania i Julia Wojnicka; które także były głównymi narratorkami.

Inscenizacja nawiązywała również do modnej ostatnio gry w poszukiwanie Pokemonów, a ta zaś szczególnie wciągnęła Monikę Kloze. Różnorodne stworki na dekoracyjnych literkach bardzo profesjonalnie narysowała Isia Czernecka.

Jednak, dla rozpoczynających naukę gimnazjalistów, Pokemonami ma być właśnie odkrywana wiedza!

Niech się szczęści!!!