EWOLUCJA NAUCZYCIELSKA

Po złożeniu przez Jacka- przewodniczącego samorządu uczniowskiego gimnazjum- życzeń wszystkim nauczycielom i pracownikom z okazji ich święta, Paulina i Magda rozpoczęły swój wykład na temat ewolucji nauczycielskiej:

Dzisiaj lekcja będzie nietypowa,

i ściąga z historii  gotowa.

Chcę Wam pokazać, kto przed wiekami

Zajmował się obibokami i nieukami.

Oto plejada belfrów z każdej epoki,

Dzisiaj można z nich  zrywać boki.

I faktycznie przed oczami zgromadzonych uczniów i nauczycieli przemaszerowali praprzodkowie współczesnych belfrów: z kamienia łupanego, antyku, średniowiecza, aż po nauczyciela z  XXI wieku. Prezentacje ilustrowane były świetnie dobranymi fragmentami muzycznymi, a przeplatane występami wokalnymi. Zwieńczeniem programu było pojawienie się na scenie nauczyciela przyszłości, zapowiedzianego w następujący sposób:

Doświadczony wieloma reformami oświaty,

Nauczyciel czeka już tylko do wypłaty.

By zafundować sobie podróż życia,

I poszukać nowej pracy w okolicach księżyca.

I tak żyjąc między kosmitami…

Wrócić do tych czasów z mamutami..

Koło się zamknie, zaczniemy od nowa.

A kaganek oświaty… się schowa.

Uroczystość  przygotował Samorząd Szkolny wraz z opiekunami E. Hubert i J. Wośko.