V Dzień Patrona Szkoły

24 października świętowaliśmy V Rocznicę nadania naszej szkole imienia Świętego Jana Pawła II.

Po uroczystej Mszy świętej skupiliśmy się na przeżywaniu hasła tegorocznego Dnia Papieskiego:

„BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”.

Uczennica Daria Stolorz zaktywizowała swoje koleżanki i kolegów do występu z tej okazji. Napisała scenariusz oraz przygotowała tematyczną projekcję ze 120 slajdów, nawiązujących do akuratnie trwającego Roku Miłosierdzia i 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Sama zaś wcieliła się w Świętą siostrę Faustynę Kowalską.

Amadeusz Czernecki, tradycyjnie, zagrał samego Papieża, co znowu wywołało pośród młodych widzów aplauz zachwytu.

Religijne piosenki zaśpiewały:

Marta Brzoza, Monika Kloze, Marta Stolorz, Wiktoria Stypa, Natalia Marks, Wiktoria Rygol i Paulina Zbylut.

Operatorami technicznymi zaś byli: Anna Progsza oraz Paweł Czyżowicz.

W iście pobożnej atmosferze uczciliśmy pamięć największego z Polaków, który jest naszym czcigodnym patronem. Mając tak przemożne wstawiennictwo w Niebie, prośmy Go:

ŚWIĘTY JANIE PAWLE II MÓDL SIĘ ZA NAMI!

Barbara Czernecka