,,CZYTAM, LUBIĘ, SZANUJĘ... I PROJEKTUJĘ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI”.

KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

Z GLIWIC I POWIATU GLIWICKIEGO.

1. 1.     Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych

i gimnazjalnych.

1. 2.     Nagrody zostaną przyznane w trzech grupach wiekowych:

◦     szkoła podstawowa klasy I-III,

◦     szkoła podstawowa klasy IV-VI,

◦     gimnazjum klasy I-III.

1. 3.     Warunkiem wzięcia udziału w konkursie plastyczno-technicznym jest zgłoszenie uczestnictwa drogą pocztową pod adresem bibliotekaszkolna.rudziniec@wp.pl lub renata.klimek@interia.eu  do dnia 31.11.2016. Należy podać imię i nazwisko ucznia, grupę wiekową, nazwę szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna.
  1. 4.     Cele konkursu:

◦     zainteresowania dzieci i młodzieży książką – promocja czytelnictwa;

◦     szanowanie książek;

◦     promocja gminy, miasta, powiatu;

◦     rozwój kreatywność dzieci i młodzieży;

◦     rozwijanie zdolności plastycznych i technicznych.

1. 5.     Zadania konkursu:

SZANUJĘ:

Zakładka pomoże zadbać o wygląd książki, dzięki niej nie będzie się zaginać kartek.

CZYTAM, LUBIĘ:

• Ø Uczniowie klas I-III szkół podstawowych przygotowują zakładkę do książki, której obie strony projektują w dowolny sposób.
  • Ø Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych projektują zakładkę, na której reklamują swoją ulubioną książkę. Zachęcają do jej przeczytania.
  • Ø Uczniowie gimnazjum na jednej stronie zakładki muszą zareklamować ulubioną książkę, na drugiej – swoją miejscowość, gminę, powiat.
  1. 6.     Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
  2. 7.     Technika wykonywania pracy jest dowolna.

Przebieg konkursu:

• Ø Prace wykonywane przez uczestników przyjmujemy do dnia 13.01.2017r. złożone osobiście w sekretariacie szkoły lub drogą pocztową  na adres:

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W RUDZIŃCU

UL. GLIWCKA 5

44.160    RUDZINIEC

Dopisek na kopercie  KONKURS- ZAKŁADKA.

Proszę nie podpisywać zakładek. Do prac należy dołączyć zamkniętą kopertę z danymi: imię, nazwisko ucznia; wiek; klasa; nazwa i adres szkoły; imię, nazwisko opiekuna. Na zakładce i kopercie należy umieścić ten sam symbol, po którym można będzie ,,odszyfrować” dane uczestnika. Koperty z danymi uczniów będą otwierane dopiero po ocenie prac przez powołane jury. Szczegóły kodowania prac wyślemy do szkół, które zgłoszą uczestników w wyznaczonym terminie.

• Ø Jury powołane przez organizatora konkursu wybierze najlepsze prace

i dn. 7 lutego 2017r. ogłosi zwycięzców na stronie internetowej szkoły

www.zsprudziniec.szkolnastrona.pl/

• Ø Kryterium oceny prac:

◦     zgodność z regulaminem konkursu,

◦     samodzielność,

◦     kreatywność,

◦     jakość wykonania,

◦     funkcja perswazyjna ( reklama książki, gminy, miasta, powiatu ),

◦     oryginalność.

• Ø Dla laureatów z każdej kategorii wiekowej przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie danych oraz opublikowanie na stronie internetowej organizatora imienia i nazwiska uczestnika, nazw szkoły oraz zdjęcia pracy.

Organizatorzy:

Biblioteka Gminna w Rudzińcu.

Nauczyciele Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rudzińcu:

Andrzej Lukoszek –bibliotekarz,

Renata Klimek – nauczyciel techniki.

Pytania i uwagi do konkursu można zgłaszać drogą e-mailową  bibliotekaszkolna.rudziniec@wp.pl lub renata.klimek@interia.eu