OTRZĘSINY JUŻ ZA NAMI

Dnia 27.10.16 r. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum. Zabawa z udziałem uczniów klas pierwszych i drugich z wychowawcami miała na celu przyjęcie pierwszaków do grona gimnazjalistów. Program przygotowali drugoklasiści. Tematyką tegorocznych otrzęsin były zawody.  Każda z klas pierwszych (i wychowawcy!) przebrała się za wylosowany wcześniej zawód. Klasa Ia reprezentowała gwiazdy muzyczne; Ib - to farmerów, a Ic - przebrała się za służbę zdrowia. Zdrowa rywalizacja udzieliła się każdej z klas w różnorakich konkursach: wiedzy o szkole, pokaz mody, gra fantowa, tor przeszkód, czy łowienie jabłek z wody bez użycia rąk. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i dopingu, wspólnej rywalizacji, co pozytywnie wpłynęło na integrację tych klas.
Konkurencje były punktowane; I miejsce zajęła klasa Ib, II - kl. Ic i III - Ia. Na koniec Pan dyrektor wręczył pierwszakom tarczę "Uczeń na 5" i tak oto stali się pełnoprawnymi uczniami Publicznego Gimnazjum im. J.P.II w Rudzińcu.

W.Gołąbek

22.10.16r. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas  I.  Imprezę szkolną zorganizowali uczniowie klas drugich.

Drugoklasiści przygotowali bardzo śmieszne oraz interesujące konkurencje, w których rywalizowali między sobą pierwszoklasiści, np. łowienie jabłek z wody, tor przeszkód, pokaz mody. Ponadto uczniowie musieli przebrać się w następujące stroje: Ia - gwiazdy, Ib - farmerzy, a Ic - służby zdrowia. Rywalizacja była zacięta, wszyscy wspólnie dopingowali i bawili się świetnie. Miejsca na podium rozłożyły się następująco: I miejsce - kl. Ib, II miejsce - kl. Ic, III miejsce - kl. Ia. Na koniec  pan dyrektor wręczył każdemu uczniowi tarczę ,,uczeń na 5". Uczniowie klas pierwszych czują się już pełnoprawnymi uczniami naszego gimnazjum.

Moim zdaniem otrzęsiny były ciekawe, wesołe, a konkurencje tak dobrane, że uczniowie mogli się wzajemnie zintegrować.

Olivia G, kl. 1b

Pozostałe zdjęcia można zobaczyć w GALERII lub TUTAJ