LAJKUJEMY SIENKIEWICZA- ZADANIE 3,4

Znamy już wyniki zadania 3. Oceniono ankiety, których celem było zbadanie recepcji dzieł Sienkiewicza w naszej szkole.
Natomiast 1 grudnia rozegraliśmy przedostatni etap konkursu ,,Lajkujemy Sienkiewicza".

Takich poszukiwań dawno nie widziano.

Oceny ankiet dokonało jury w składzie: p. Leszek Zając- Dyrektor,p. Sylwia Welik- dyrektor gminnej Biblioteki w Rudzińcu,  p. Kamilla Fura- nauczycielka biologii i informatyki, p. Andrzej Lukoszek- nauczyciel muzyki i bibliotekarz. W wyniku ich głosowania;

I miejsce zajęła grupa IWONATORSÓW.

II miejsce- OGÓRKI.

III miejsce- HENRYK I MARYSIE.

IV miejsce- CZYTACZE.

V miejsce- DANUŚKI I SZCZYPIORY.

VI miejsce- ARKA NOEGO.

W 4 etapie konkursu zadaniem uczniów było odnalezienie 19 ukrytych karteczek przedstawiających bohaterów powieści Sienkiewicza oraz rozwiązanie 8 zadań, dzięki którym zdobywało się hasło- klucz do przejęcia kolejnych karteczek z postaciami.

4-osobowe zespoły rozbiegły się po dwóch piętrach gimnazjum. Szukano postaci pod koszami, w kwiatkach, pod ławkami. Pot ściekał niektórym z twarzy. Inni emocjonowali się zadaniami. Trzeba było przejść przez labirynt, odczytać z alfabetu Morse'a imiona bohaterów, rozwiązać krzyżówkę, policzyć głoski w tytułach. Nikomu nie udało się dotrzeć do końca, czyli do ostatniego zadania.

Po podliczeniu zdobytych kartek z postaciami okazało się, że najwięcej padło łupem OGÓRKÓW. To oni sa zwycięzcami tego etapu.

Oto wyniki:

1 miejsce- OGÓRKI - 11 postaci, 10 p.

2 miejsce- CZYTACZE- 9 postaci, 8 p.

3 miejsce- ARKA NOEGO, HENRYK I MARYSIE- 7 postaci, 6p.

4 miejsce- HENRYKOWE, DANUŚKI - 5 postaci, 4 p.

5 miejsce- IWONATORS, SZCZYPIORY- 4 postacie- 2p.

Gratulujemy. Mamy nadzieję, że zabawa była udana.

Polonistki