LAJKUJEMY SIENKIEWICZA- ZADANIE 5

Rozstrzygnęliśmy, kto wygrał w ,,Lajkujemy Sienkiewicza". 15 grudnia odbył się Wiedzolotek, czyli konkurs sprawdzający znajomość powieści i nowel H. Sienkiewicza.

Na lekcji 2 wszystkie drużyny ,,Lajkujące Sienkiewicza" zmierzyły się w ostatnim konkursie. Los ( w postaci świątecznych bombek) decydował, kto odpowiadał  na jakie pytanie ułożone przez panie E. Latoskę i D. Szumską.

Uczniowie musieli odpowiedzieć, m. in. jakie drugie nazwisko nosił Kmicic? Kim był Azja? Jak nazywała się szabla Podbipięty? Jak nazywał się przeor klasztoru w Jasnej Górze z ,,Potopu"?

Po podsumowaniu okazało się, że zwyciężyła drużyna HENRYK I MARYSIE, która odpowiedziała na 4 pytania. Na drugim miejscu uplasowały się OGÓRKI i CZYTACZE ( 3 odp.), a na trzecim uplasowali się GWIAZDY SIENKIEWICZA i IWONATORSI ( 2 odp.). Pozostałe drużyny zajęły czwarte miejsce- HENRYKOWE, SZCZYPIORY, DANUŚKI, ARKA NOEGO.

Wręczenie nagród w konkursie odbędzie się w czwartek przy okazji Jasełek.