TAKICH JASEŁEK JESZCZE NIE BYŁO

Pani Anna Klencz kolejny raz zadziwiła wszystkich. Przygotowała Jesełka w formie teatru cieni. Był to nowatorski występ- jeszcze takiego nie oglądaliśmy w historii szkoły.

Opowieść rozpoczęła się od Genesis- Księgi Rodzaju. Byliśmy świadkami narodzin pierwszych ludzi- Adama i Ewy. Potem prześledziliśmy niektóre wątki starotestamentowe: historię Wieży Babel i pomieszania języków, bratobójstwo Kaina, aż wreszcie opowieść o narodzinach Jezusa.

Za białym płótnem oświetlonym lampą jak pracowite mrówki uwijali się młodzi aktorzy- uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Tym razem musieli skupić się na gestach, odpowiednio użyć rekwizytów, by widz zrozumiał, kogo lub co ukazuje dana scena. Było to wyzwanie, z którego każdy wywiązał się wspaniale.