FINAŁ KONKURSU ,,CZYTAM, LUBIĘ, SZANUJĘ, CZYLI PROJEKTUJĘ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

Znamy już wyniki konkursu na zakładkę. Uroczysty finał odbył się w naszej szkole 7 lutego o godz. 11.00.

Po przywitaniu gości –honorowego patrona Wójta Gminy Rudziniec- Krzysztofa Obrzuta oraz współorganizatorki konkursu  pani dyrektor Gminnej Biblioteki w Rudzińcu- Sylwii Welik, konferansjerki ( w tej roli Magda Chyb i Paulina Imiela) zaprosiły do obejrzenia przedstawienia ,,Wybór”, które w zeszłym roku zdobyło wyróżnienie w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym PROFORMA.

Główny bohater wkraczający w świat dorosłych staje przed wyborem drogi życiowej.  Chce wyrwać się z domu, w którym rządzi alkohol. Pomaga mu Mały Książę, prezentując, jakie ma możliwości wyboru wśród trzech wartości: przyjaźni, miłości i przyszłości. Początkowo bohater wybiera świat blichtru, sukcesu, używek i agresji. Jest kolorowy i na pozór ciekawy. Kiedy odkrywa, że kryje się w nim zło, kieruje swe kroki na druga stronę- tam, gdzie są ludzie wrażliwi, uczciwi, z pasjami, kierujący się prawdą i pięknem. W końcowej scenie młody mężczyzna stawia na rodzinę i dom, bliskich mu ludzi.

W przedstawieniu zagrali: Sandra Gorgoń, Sandra Hampel, Dominika Marchlewicz, Wiktoria Sawicka, Monika Kołcan, Sonia Matlok, Łukasz Tekla, Kamil Golba, Krzysiek Kijas i Marcel Grajlich.

W tle towarzyszyły naszemu bohaterowi słowa piosenek: ,,Do kołyski”, ,, Chcę być Kopciuszkiem” i ,,Pieniądze” z musicalu ,,Metro”, ,,Okularnicy”, ,,Wolny wybór”. Dwie z nich przepięknie zaśpiewała  Wiktoria Stypa. Nad oprawą muzyczną czuwał Kamil Materla.

Po występie zaproszono wszystkich na skromny poczęstunek. Można było również przejrzeć 200 zakładek z 19 szkół z Gliwic, Powiatu Gliwickiego i Gminy Rudziniec.

Po przerwie nastąpiła najważniejsza część uroczystości- ogłoszenie werdyktu jury, w skład którego weszli:

Pani Ewa Pańczyk-Hałubiec – artysta malarz, nauczyciel Liceum Plastycznego i Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Gliwicach;

Pani Jolanta Błasiak-Wielgus – magister wychowania plastycznego, prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w „Pracowni Olfy” w Gliwicach;

Pan Andrzej Ludera – informatyk Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, grafik komputerowy.

Kategoria I- III szkoły podstawowe

Jury zdecydowało wyróżnić uczniów klas I-III: Natalię Strzępek z  SP w Rudnie; Jacka Piskozuba z SP nr 23 w Gliwicach; Ewelinę Olszewską z SP nr 7 w Gliwicach; Amelię Liszkę i Szymona Walczucha z SP w Kozłowie, Patryka Piątka z SP w Kleszczowie.

Na III miejscu uplasował się uczeń SP w Bycinie- Aleksy Brzank, na II-Marta Pryt z SP nr 41 w Gliwicach, a zwyciężyła zakładka Dagmary Pawletko z SP w Rudnie.

Kategoria wiekowa IV- VI szkoły podstawowe.

W kategorii wiekowej klas IV- VI najlepszą zakładkę opracowała Julia Budzisz z SP nr 23 w Gliwicach, II miejsce przypadło Julii Janickiej z SP w Rudzińcu, a III- Małgorzata Kloc z SP w Kozłowie. Wyróżniono prace Hanny Bulandy z SP nr 27 w Gliwicach, Alicji Kloc z SP w Kozłowie, Zofii Semergi z SP w Rudnie.

Kategoria wiekowa- gimnazjum

Wśród gimnazjalistów najlepszą okazała się zakładka Zofii Hryń z Gimnazjum nr 3 w Gliwicach. II i III miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum w Rudzińcu- Adam Kancy i Wiktoria Plichta. Wyróżnienia trafiły do Natalii Pypno z Gimnazjum nr 5 w Gliwicach, Agnieszki Dolińskiej z Gimnazjum w Toszku, Wojciecha Machowskiego, Alicji Paradziej, Moniki Oleszczak, Hanny Chwaliszewskiej z Gimnazjum nr 3 w Gliwicach oraz Marty Brzozy i Małgorzaty Fitzke z Gimnazjum w Rudzińcu.

Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele:  K. Krusiec, A. Sołtysiak, M. Wołongiewicz, B. Bednarska – Zielińska, M. Najda, E. Zembik, K. Buchta, J. Machoń, B. Lutogniewska, E. Urbańczyk, E. Paluch, J. Cichocka, M. Ojak, R. Klimek, J. Choińska, A. Barwiński, R. Cibis, G. Mnich- Witkowska.

Laureaci konkursu zostali obdarowani, m.in. czytnikami e-booków, wejściówkami do open the door, głośnikami, bonami podarunkowymi, różnorodnymi gadżetami.

Fundatorami nagród konkursu byli Wójt Gminy Rudziniec pan Krzysztof Obrzut, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzińcu pani Sylwia Welik, firma Oasis East SP z o.o. Gliwice oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu.

Organizatorami i inicjatorami konkursu byli: Renata Klimek, Andrzej Lukoszek oraz Gminna Biblioteka w Rudzińcu.

Według opinii gości wszystko było dopięte na ostatni guzik, uczniowie zadowoleni, nauczyciele dumni z uczniów, a organizatorzy usatysfakcjonowani, że wszystkim się podobało.