Koncert Kolęd 2017

W niedzielę 8 stycznia 2017 r. w hali sportowej ZSP w Rudzińcu odbył się kolejny, osiemnasty Koncert Kolęd. Pięknymi interpretacjami kolęd i pastorałek oczarowali nas laureaci X edycji Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Grajmy i Śpiewajmy Małemu” zorganizowanego przez GOK w Rudzińcu z siedzibą w Poniszowicach we współpracy z ZSP w Rudzińcu pod honorowym patronatem Wójta Gminy Rudziniec – pana Krzysztofa Obrzuta.

Nad przygotowaniem i przebiegiem koncertu czuwali: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzińcu z siedzibą w Poniszowicach – pani Danuta Czok, z ramienia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu „dyrektor artystyczny” – pan Andrzej Lukoszek.
W roli konferansjerek wystąpiły uczennice klasy 2b: Wioletta Tumidajewicz oraz Wiktoria Ogaza.

Wystąpili laureaci pierwszych miejsc poszczególnych grup wiekowych i kategorii wykonawczych.

W kategorii soliści, zespoły wokalne: w grupie wiekowej przedszkola wystąpił zespół „Świąteczne wesołki” oraz Oliwia Böhm z przedszkola w Rudnie. W grupie wiekowej klasy I-III szkoły podstawowej: zespół „Trzeciaki” ze Szkoły Podstawowej w Poniszowicach, zespół ”GWIAZDY i gwiazdeczki” ze Szkoły Podstawowej w Rudzińcu oraz Ewa Stypa ze Szkoły Podstawowej w Bycinie. W grupie wiekowej klasa IV-VI szkoły podstawowej: „Gwiazdeczki” ze Szkoły Podstawowej w Rudnie, Weronika Klaka ze szkoły podstawowej w Pławniowicach, Martyna Warmons ze Szkoły Podstawowej w Bycinie. W grupie wiekowej gimnazjum: Klasa 3a z gimnazjum im. Jana Pawła II w Rudzińcu, Wiktoria Stypa z gimnazjum im. Jana Pawła II w Rudzińcu.

W kategorii instrumentaliści, zespoły instrumentalne: w grupie wiekowej kl. I-III Alicja Klencz ze Szkoły Podstawowej w Rudzińcu, której akompaniowała Aleksandra Klencz. W grupie wiekowej kl. IV-VI Kinga Twardon reprezentująca GOK Rudziniec, w grupie wiekowej gimnazjum Jakub Gniecki, również reprezntujący GOK Rudziniec.

Laureatów przygotowały panie: Karolina Charciarek, Gabriela Konowoł, Dorota Stawiarska, Ewa Borkowska-Pankowska, Grażyna Nowak, Joanna Zachodnia, Ewa Dohrmann, Małgorzata Pollok-Nwachukwu, Anna Klencz oraz panowie Piotr Gołąbek i Andrzej Lukoszek.

Imprezę zwieńczył wspólny śpiew. W tym roku zabrzmiała pieśń „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Zapraszamy za rok!!!

Andrzej Lukoszek